Земля

Найбільші та найактивніші вулкани знаходяться на дні океану

Найбільш відомі вулкани, такі як Везувій і Мауна-Лоа, знаходяться на поверхні Землі. Але найбільші та найактивніші вулкани лежать на океанському дні. Вони розташовані так далеко, що вивчати їх можна тільки зі спеціальних субмарин. Відомо про них дуже небагато.

24bbd657dbd20e31f155cbe2d0304ff5
Майже 70 % кори нашої планети виробляється у серединно-океанічних хребтів — там, де розходяться тектонічні плити. Коли плити рухаються одна від іншої, магма наповнює простір між ними, формуючи величезні підводні вулкани.

Вчені з центру Гельмгольца океанічних досліджень ГЕОМАР в Кілі (Німеччина) вирушили на пошуки підводних вулканів в 2012 році. Дослідники звернули увагу на потоки лави на північ від Ісландії — Північний хребет Колбейнсі. Дані, які передав вченим глибоководний робот, дозволили скласти карту вулканічної активності, яка відбувалася в регіоні 4 тисячі років тому.

В липні 2016 року дослідники знову відвідали те ж місце, але озброєні відеокамерами і новою системою цифрових фотокамер, встановлених на глибоководному роботі. Вчені змогли подивитися на потоки лави в більш високому дозволі, ніж зазвичай можливо для таких глибин.

Робот показав безліч молодих потоків лави. Їх структура і жерла були набагато складнішими, ніж вчені думали спочатку. Була помічена також гідротермальна активність — там де рідини, нагріті вулканічною активністю, витікали з кори. Фотографії будуть використані, щоб створити 3D-модель морського дна у високому дозволі.

Команда відвідала вулкан Еггвіна, який надзвичайно великий для среднеокеанского хребта. Вершина вулкана не дістає поверхні океану всього на 20 метрів. Дослідники впевнені, що вулкан Еггвіна активний. Через кілька сотень років, вулкан, ймовірно, утворить новий острів.

75 % всієї лави, що викидається щодня, викидають підводні вулкани. Навколишня вода негайно охолоджує її, формуючи кору, відому як подушечна лава. За даними вчених, на планеті понад 5000 підводних вулканів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button