Земля

Айсберг розміром 6000 квадратних кілометрів рухається в бік Південної Америки

Айсберг площею близько шести тисяч квадратних кілометрів почав рух у бік Південної Америки і увійшов в море Уеддела.


Айсберг площею близько шести тисяч квадратних кілометрів, який відколовся від Антарктиди в липні, почав рух у бік Південної Америки і вже увійшов в море Уеддела.

Кілька місяців він курсував біля берега, але зараз води понесли його на північ. Експерти заявляють, що після того, як він залишить море Уеддела і увійде в Атлантику, місцеві потоки почнуть просувати величезну брилу льоду на схід.
Айсберг размером 6000 квадратных километров движется в сторону Южной Америки
Вчені вже зафіксували кілька тріщин, які дозволять деяких шматках відколотися. Відзначається, що якщо вони виявляться на мілководді, то застрягнуть. З часом вони можуть закріпитися і залишитися на картах, як крижані острови.

За айсбергом ведуть спостереження з супутників вже кілька років, але у зв’язку із збільшенням світлового дня буде фіксуватися, як зміниться стан крижаного гіганта.
Айсберг размером 6000 квадратных километров движется в сторону Южной Америки
Айсберг відколовся від Антарктиди 10-12 липня поточного року. Вчені, які спостерігали кілька років за його формуванням, передбачали цю подію. Розкол майбутнього гіганта знайшли в 2010 році. Протягом семи років тріщина поглиблювалася, поки нарешті айсберг повністю не відокремився. На думку вчених, айсберг буде рухатися досить повільно, проте його можуть прискорити морські течії та віднести до місця, де він буде представляти реальну небезпеку для морських судів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button