Земля

Мікропластик виявили в найуживаніших мідіях

Нове дослідження Байройтського університету довело, що твердження «якщо ви їсте мідії – ви їсте мікропластик» справедливо в усьому світі. Вчені представляють результати своїх досліджень в журналі Environmental Pollution.

У дослідженні вчені використовували чотири види мідій: європейська синя мідія, зелена мідія, хвиляста венера і тихоокеанська венера. Всі відібрані мідії були куплені в продуктових магазинах. Деякі з них були вирощені на фермах, а деякі – виловлені з Північного моря, Середземного моря, Атлантичного океану, Південного Тихого океану, Південно-Китайського моря і Сіамської затоки.

Дослідники виявили в цілому дев’ять різних типів пластика в мідіях. Поліпропілен (PP) і поліетилентерефталат (PET) зустрічалися найчастіше. Обидва пластики використовуються в повсякденному житті людей в усьому світі. Щоб зіставити аналізи мідій різного розміру, як фіксованого еталона використовували один грам м’яса мідій.

Згідно з дослідженням, в одному грамі м’яса мідій міститься від 0,13 до 2,45 мікропластичних частинок. Найбільш забруднені зразки мідій з Північної Атлантики і південній частині Тихого океану. Оскільки мідії відфільтровують мікропластичні частки з води на додаток до часток їжі, мікропластичне дослідження мідій дозволяє зробити непрямі висновки про забруднення у відповідних районах їх походження.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button