Технології

Нано-лоза може збирати воду в умовах посушливого клімату (відео)

Часом саме випадкові відкриття призводять до найбільш серйозних наслідків. Дослідники з американської «Pacific Northwest National Laboratory» з’ясували, що стрижні з багатого вуглецем нано-матеріалу, спочатку виготовлені для іншого, можуть виявитися ідеальним засобом збирання води.

2ce61686f17c6f0d9038136b82dc0323

Коли вологість є відносно низькою (нижче 50 відсотків), стрижні вбирають воду через свої пори. Однак, коли вологість збільшується, вони виділяють надлишок води в вигляді пари. Дивна властивість цього матеріалу в тому, що вода, яка випала у вигляді конденсату на пучок цих нано-стрижнів, за рахунок свого поверхневого натягу змушує їх спочатку утримувати, а потім виштовхувати цю воду назовні.

Якщо вченим вдасться вдосконалити форму цих нано-стрижнів і «змусити» їх виділяти воду стабільно і одноманітно (поки тільки 10-20 відсотків ведуть себе таким чином), це може призвести до колосальних наслідків.

 

Це стало б ідеальним способом збору та очистки води в умовах посушливого клімату: можна збирати воду з повітря до тих пір, поки не набереться достатня кількість для пиття. У протилежному випадку цей винахід можна використовувати для виготовлення противо-пітної тканини, яка поглинала б піт і потім виділяла би його в повітря. Іншими словами, ми придбали б прямий контроль над тим, як і коли отримувати воду.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button