Земля

Вулканічний Апокаліпсис

Що буде, якщо на Землі одночасно почнуть вивергатися відразу всі активні вулкани? Нічого хорошого. Те, що відбудеться, буде дуже схожим на апокаліпсис.

1d6cc50e4da3276f41c1726938712da9
На нашій планеті 1500 активних вулканів, кожен з яких вивергався принаймні один раз за останні 10 тисяч років. Крім цього, 500 вулканів на дні океану вибухали за відому нам історію планети.

Не всі виверження однакові. Можна розділити вибухи вулканів на два типи. Перші, ефузивні вулкани, які викидають потоки лави і багато газу. Другі, експлозивні, — попіл і газ. Різниця в активності залежить від в’язкості магми. Чим вища в’язкість магми, тим складніше газу вибратися назовні, і тим більш вірогідний експлозивний характер виверження.

Отже, що станеться, коли все 1500 вулканів почнуть вивергатися разом? Першими постраждають люди, які проживають поряд з вулканами.

Небезпека будуть представляти потоки магми –  пірокластичні потоки — швидкі річки гірської породи, попелу і газу, дуже гарячі, їх температура піднімається до 1000 градусів Цельсія. Від таких потоків не втечеш, і навіть не виїдеш,їх швидкість досягає 724 км/год.

Вулкани також викинуть у повітря струменя попелу, які поширюються на тисячі кілометрів. Вулканічний попіл небезпечний для всіх видів двигунів і будинків, що можуть обвалитися під його вагою. Вдихання попелу може викликати величезні проблеми з легенями, включаючи силікоз. Може наступити перевантаження імунної системи, що викличе ряд вторинних захворювань. Комунікації не будуть працювати — попіл виведе з ладу супутникові тарілки і заблокує радіохвилі.

Найстрашніше ж — довготривалі зміни клімату Землі. Вулкани зазвичай асоціюються зі спекою. Однак величезний обсяг газу і попелу, викинутий в атмосферу, знизить температуру на всій планеті. Оксид сірки, з’єднавшись з водою, перетвориться в аерозольні частинки, які відіб’ють сонячне світло назад в космос. У результаті планета охолоне, можливо, настане льодовиковий період.

У довготривалій перспективі ми побачимо зворотний ефект — температура Землі буде підніматися. За сотні років вуглекислий газ, викинутий вулканами, нагріває планету. На даний момент людство виробляє в 50-100 разів більше CO2, ніж вулкани.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button