Технології

Британці випробують прототип гібридного ділового літака з вертикальним зльотом

Британська компанія Samad Aerospace приступила до збірки зменшеного вдвічі прототипу перспективного гібридного ділового літака Starling з вертикальними зльотом і посадкою. Як пише Flightglobal, наземні випробування прототипу планується почати вже у вересні 2020 року. В цілому нині ведеться складання двох прототипів нового літака.

Starling
Samad Aerospace

Сьогодні кілька компаній у світі займаються розробкою гібридних літаків. У таких апаратах будуть встановлюватися газотурбінні силові установки, що запускатимуть електрогенератори. Від останніх будуть живитися вже електричні двигуни і заряджатися акумуляторні батареї.

Розробники вважають, що нові літаки будуть істотно економічніше і екологічніше від сучасних літальних апаратів, зокрема, завдяки дешевшому обслуговуванню і меншому споживання палива. При цьому такі літальні апарати будуть володіти істотно більшою дальністю польоту, ніж у повністю електричних апаратів.

Збірка прототипів гібридного ділового літака ведеться в Кренфілді. Льотні випробування прототипу Starling планується почати в другій половині вересня. На першому етапі літак буде виконувати вертикальний зліт і посадку, а потім вже перейде до випробувань в горизонтальному польоті.

Дані, отримані за підсумками випробувань прототипів, будуть використані для завершення ескізного проєкту гібридного літака. Захист ескізного проєкту заплановано на 2021 рік, а технічний проєкт повинен бути готовий в 2022 році.

Розробники стверджують, що перший політ повнорозмірного прототипу Starling відбудеться в 2023 році. Роком пізніше Samad Aerospace планує завершити сертифікацію літака, а в 2025 році — почати поставки Starling замовникам.

Діловий літак Starling планується виконати за схемою «змішане крило». Вона являє собою різновид аеродинамічної схеми «літаюче крило». На відміну від останнього в «змішаному крилі» фюзеляж чітко виражений і завдяки плавним кореневим напливам переходить в консолі крила. При такій схемі підйомну силу створює не тільки крило, але і сплощений фюзеляж.

Перспективний британський літальний апарат отримає V-подібне хвостове оперення, між колами якого на поворотному підвісі розміститься один з трьох електровентиляторів. Ще два електропропелери на поворотних підвісах будуть встановлені в задніх частинах правої і лівої консолей крила.

Крім того, в нижній частині планера будуть встановлені ще два електропропелери, які будуть включатися тільки при вертикальних зльоту і посадки.

Starling буде розрахований на перевезення до шести пасажирів на швидкості до 481 кілометра на годину на відстань до 648 кілометрів. Розробники позиціонують Starling як аеротаксі, ділового літака, VIP-літака і літального апарату для медичних перевезень. Вартість одного літака складе 6,5 мільйона доларів.

Натхнення: nplus1.ru

Кнопка «Наверх»