Технології

Нанопорошок допоможе визначити спосіб життя злочинця до розкриття його особистості

Новий нанопорошок, розроблений дослідниками з університету Ньюкасла, здатний показати, якої статі злочинець, який залишив відбитки пальців, що він їв останнім часом і які медикаменти приймав. Технологія дозволяє зробити всі ці висновки на основі аналізу відбитка всього одного пальця.

Цей дивовижний порошок містить наночастинки, які приклеюються до залишених відбитків більш ефективно, ніж нині існуючі аналоги – це покращує чіткість самого відбитка до 40%. А за допомогою потрібної комбінації хімічних елементів технологія може продемонструвати інформацію про спосіб життя злочинця.foto_cikavosti_28.07.2014-012

Крім того, результати виходять протягом всього декількох хвилин – або в лабораторії Arro SupraNano, або за допомогою переносного “комплекту аналітика”.

“Розслідування справи про вбивство може коштувати від 1 до 3 мільйонів фунтів стерлінгів, – говорить керуючий директор Arro SupraNano Імонн Куні (Eamonn Cooney). – Але з цим тестом можна відразу визначити, чи був злочинець чоловіком чи жінкою, чи брав він ліки, а також зробити висновки про його спосіб життя – наприклад, чи займається він поширенням або вживанням наркотиків і чи є терористом. Тобто із сотні підозрюваних відразу можна залишити одного або двох”.

Читайте також: Нанотехнології подовжать життя

Як правило, відбиток пальця складається з матеріалу з поверхні шкіри і секреції залоз. Традиційно відбитки на місці злочину знімаються за допомогою порошку і потім проходять порівняння з базою даних поліції для виявлення підозрюваних.

Нова технологія вперше була розроблена і випробувана ще в 2005 році професором Фредеріком Роуеллом (Frederick Rowell) з Сандерлендського університету. Вона дозволяє виявити сліди контактів з наркотиками, вибуховими речовинами і зброєю всього лише по залишених відбитках. Крім того, коли люди вживають ліки і наркотики, речовини метаболізуються і виходять через пори шкіри у вигляді наночастинок.

У найближчі місяці нанопорошок з’явиться на ринку, а зараз він проходить серію аналітичних випробувань по всьому світу. Нещодавно компанія отримала щорічну премію з розробки продуктів для криміналістики Forensics and Expert Witness E Magazine’s annual product development award.

Унікальних показників технологія досягає завдяки тому, що наночастинки порошку дуже липкі. Правоохоронні органи високо оцінили винахід і прийшли до висновків, що нанопорошок може використовуватися при розкритті особливо тяжких злочинів, таких як вбивство, сексуальне насильство і підпали. Якщо злочинець напередодні випив чашку кави – порошок допоможе виявити кофеїн. Явним стане й те, що злочинець викурив сигарету. Порошок також може бути використаний і в інших областях, крім криміналістики, – наприклад, в медицині, для проведення швидких аналізів пацієнта на токсини.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button