ЕкологіяТехнології

Супутники та зелені технології можуть підвищити ефективність ферм

Аналітика супутникових зображень, альтернативне використання енергії та впровадження інших зелених технологій можуть допомогти сільському господарству досягти сталого розвитку.

Це дозволить підвищити якості сировини та продукції, а також зменшити негативний вплив на природу, повідомляє Hydrogen Fuel News.

Також селекція в рослинництві, удосконалення мінеральних добрив, розробка нових зелених технологій підвищення родючості ґрунтів, біологізація інтенсивного землеробства тощо можуть стати ключовими інструментами для сталого розвитку аграрного сектору та допомогти виробникам конкурувати на міжнародній арені.

В матеріалі зазначили, що умови виробництва харчових продуктів все більше привертають увагу споживачів.

Супутники покращують стійкість сільського господарства

Геопросторові технології, зокрема аналітика супутникових знімків, для моніторингу сільськогосподарських угідь дозволяють отримувати зображення, готове до аналізу, протягом 24 годин після зйомки. Окрім того, існують доступні цифрові рішення для швидких, ефективних і універсальних інструментів управління фермою.

За допомогою таких інструментів фермери можуть скористатися екологічними та експлуатаційними перевагами, а саме:

  • Розумне прийняття рішень на основі даних для своєчасного виявлення проблемних зон і запобігання втратам врожаю;
  • Своєчасна реакція на погодні загрози завдяки прогнозу, історичним і поточним погодним даним;
  • Розумне планування сівозміни на основі надійних даних про продуктивність поля;
  • Вибір найбільш врожайних сортів насіння;
  • Збереження ресурсів і економія витрат завдяки можливості впровадження підходу VRA на основі потреб кожної зони поля.

Аналіз супутникових зображень надає сільському господарству можливості з точного картографування посівів, відстеження здоров’я врожаю, виявлення зміни рівня вологості, розумне планування польових робіт та інші. У поєднанні з інформацією про погоду та даними польового обладнання, виробники можуть керувати своєю фермою найефективнішим способом, підвищуючи врожайність, зберігаючи ресурси та зберігаючи стійкість.

В матеріалі підкреслили, що геопросторові дані є вкрай необхідними для покращення управління господарством.

Сільськогосподарське обладнання, що працює на альтернативній енергії

Альтернативні джерела енергії вже активно входять в життя різних галузей економіки і конкурують з дизельним і бензиновим, що найбільш поширені в галузі.

“Фермери та аграрії розуміють цінність економії ресурсів та оптимізації витрат. Саме тому останнім часом все більше всесвітньо відомих брендів анонсують свої новинки на основі нових видів палива, які дозволяють значно знизити витрати сільгоспвиробників, знижуючи при цьому вплив на навколишнє середовище”, – йдеться в матеріалі.

Зріджений природний газ метан став найпопулярнішим альтернативним паливом, який отримав найбільше поширення і практичне застосування в сільському господарстві. Це паливо має високий рівень ККД, оскільки ціна на газ майже втричі нижча, ніж на нафтове паливо. Технологія також мінімізує шкоду довкіллю та забруднення атмосфери.

Також популярне використання сонячної енергії для агропромислового комплексу. Такі технології можуть бути реалізовані в будь-яких господарствах.

Наявність вільних територій і значна площа дахів і стін будинків і господарських будівель дає можливість отримувати і накопичувати велику кількість електроенергії. Її можна використовувати для роботи насосів, електроножів та іншого обладнання, а також для забезпечення електроенергією житлових будинків.

Повітряні колектори використовуються для обігріву та вентиляції приміщень, створення комфортного середовища проживання людей, сільськогосподарських тварин та підтримання температури та вологості на необхідному рівні. Парники та теплиці, оснащені сонячними батареями, не тільки зберігають тепло і акумулюють його, але й забезпечують необхідний для рослин мікроклімат.

“Використання зелених технологій дозволяє зробити будь-який процес швидшим, зручнішим та якіснішим. Завдяки використанню різноманітних інноваційних платформ у сільському господарстві відбувається не лише збільшення кількості продукції, а й покращення її якості”, – підкреслили в матеріалі.

Натхнення: ecopolitic.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button