Різне

Нарощування нігтей: історія та сучасність

Технологія нарощування нігтів стала доступна і популярна серед представниць прекрасної статі тільки в останні два десятиліття. Проте помилково стверджувати, що раніше про процес нарощування ніхто не знав. Історики кажуть, що навіть у давні часи красиві, міцні і довгі нігті не тільки високо цінувалися, а й мали таємний сенс і були показником високого статусу людини.

У Стародавньому Єгипті і чоловіки і жінки відрощували довгі нігті, щоб підкреслити свою приналежність до знаті. У той час навіть були придумані своєрідні наперстки із золота і срібла, які фараони і багатії надягали на пальці. Спеціально навчені раби – хранителі нігтів – стежили за станом дорогоцінних наперстків, постійно полірували і чистили їх.

У Стародавньому Китаї для подовження нігтів на пальці надягали спеціальні наконечники з бамбука або золота, прикрашені дорогоцінними каменями. Жінки і чоловіки знатного стану відрощували довгі нігті для того, щоб показати, що вони не займаються ручною працею. А ось рабів нігті змушували коротко стригти. Для чоловіків довгі нігті були ще показником мужності і сили.

У Стародавньому Римі довгі нігті носили виключно воїни. Тоді вважалося, що чим довші і яскравіші нігті, тим багатший і мужніший воїн. Ті, кому не вдавалося відростити свої нігті, використовували дерев’яні або металеві пластини, які кріпилися на пальцях за допомогою шкіряних ремінців.

Стародавні індійські шамани носили на пальцях кігті тварин. Вважалося, що кігті приносять мудрість і прихильність духів тому, хто їх носить.

У Європі дами довгий час коротко стригли свої нігті, тому що свята інквізиція вважала, що з довгими нігтями ходять тільки чаклунки і відьми. Мода на короткі і відполіровані до блиску нігті протрималася до XVII століття. У Франції в XVII столітті згідно палацовому етикету довгий ніготь на мізинці зобов’язаний був бути у кожного придворного. Щоб зайти в королівські покої знатний кавалер або дама мали попередньо пошкребти мізинцем у двері. Якщо ніготь ламався, то придворний цирульник майстрував для дворянина золотий наперсток, прикрашений коштовними каменями.

На початку XX століття з розвитком кінематографа і появою великих планів, актриси стали замислюватися про те, як додати своїм нігтям ідеальну форму. У хід йшли будь-які підручні матеріали, які хоч трохи могли подовжити та покращити форму нігтів. У 20- х роках Марлен Дітріх перша вирізала з щільного картону шаблони і приклеїла їх до нігтів за допомогою кіномонтажного клею. Паперові нігті мали один істотний недолік: вони трималися всього один знімальний день, а при контакті з водою розмокали і відвалювалися. Що тільки не клеїли актриси на свої нігті: шматочки кіноплівки, пластик, папір, але всі ці хитрощі не давали потрібного результату.

У 1935 році одним із співробітником голлівудської кіностудії була запатентована технологія «Жульетт», суть якої полягала в тому, що на натуральний ніготь приклеювався шаблоном з лляного або цигаркового паперу за допомогою товстого шару лаку. У 1937 році Ойген Робах, спостерігаючи за муками актрис з кіноплівкою і монтажним клеєм, винайшов пластикові тіпси і більш щадний по складу клей. Хоча сучасні методи для нарощування та догляду за нігтями далеко пішли вперед, пересвідчитися ви можете на сторінках , ці перші потуги, хоч і виглядають дотепно, свідчать про снагу красунь виглядати ще кращими.

Невідомо, скільки б ще тривали муки прекрасних дам в гонитві за ідеальною формою і довжиною нігтів, якби на допомогу не прийшов випадок. У 1952 році американський дантист Фред Слек під час роботи з клієнтом пошкодив ніготь. Травма жахливо заважала дантистові працювати, і він вирізав зі шматочка фольги шаблон, приклеїв його до нігтьової пластини, а зверху покрив все акриловим пломбувальним матеріалом. Потім він запиляв і зашліфував ніготь, і продовжив спокійно працювати з клієнтами. Дружина Слек, побачивши, як натурально і красиво виглядає відремонтований ніготь, натякнула чоловіку, що з цього випадкового винаходу можна отримати вигоду. Фред Слек з рідним братом Томом запатентували винахід, який став родоначальником сучасних акрилових нігтів. Не дивлячись на те що винахід зробило мрію про довгі нігті більш доступною, він все ж мав ряд істотних недоліків. Акрилові нігті того часу були жахливо жорсткі, токсичні та викликали алергію і роздратування, а сам процес нарощування тривав кілька годин.

Діти Слек продовжили справу батька і робили все можливе, щоб вдосконалити формулу акрилу. Вони заснували фірму NSI ( Nail System International ), яка стала першою фірмою, що спеціалізується на виробництві матеріалів для нарощування нігтів.

З кожним роком технологія нарощування нігтів ставала все більш досконалою. У 60 -70- х рр. . ХХ століття фірма Lee Pharmaceutical винайшла склад у вигляді гелю, який застигав під впливом ультрафіолетових променів. Однак гелеві нігті виходили поганої якості і від недопрацьованої формули, руйнувалися навіть від впливу сонячних променів. Корпорація NSI в 80 – х роках купує патент на винахід гелю, допрацьовує формулу гелю і пропонує своїм клієнткам нову послугу – гелеве нарощування нігтів. З цього часу гелева технологія нарощування нігтів стає не менш популярною, ніж акрилова.

Зараз існує кілька технологій нарощування нігтів: акрилова, гелева, тканинна, система клей- пудра та ін. Всі вони дозволяють не тільки наростити красиві і міцні нігті, але також виправити форму нігтьової пластини або відремонтувати тріснутий ніготь. Якщо ще кілька років тому наростити нігті могли собі дозволити тільки дуже забезпечені дами, а сама процедура шкодила здоров’ю, то зараз нарощування стало доступнішим і безпечнішим.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button