Технології

GenShock – нова інтелектуальна система автомобільної підвіски, що виконує функції регенерації енергії

Коли мова заходить про додаткові джерела енергії для гібридних і повністю електричних автомобілів, перше, що приходить на думку – це регенераційні гальмівні системи і сонячні батареї, які можуть поставляти додаткову енергію у бортову мережу автомобіля. Ця енергія може витрачатися різними елементами, приміром, кондиціонером або аудіо-системою, і служити для заряджання акумуляторних батарей. Але під час руху автомобіля існує ще одне місце в його конструкції, яке може стати джерелом енергії, – його підвіска, яка переймає на себе і поглинає енергію від ударів, що спричиненні нерівностями дорожнього покриття та інших дій.

Компанія ZF, яка займається випуском автомобільних запчастин, спільно з новою компанією Levant Power, яка розробила технологію GenShock, збирається налагодити виробництво системи активної автомобільної підвіски, яка матиме комбінацію високих динамічних показників, забезпечувати високий рівень безпеки руху і максимальний рівень комфорту, повертаючи, при цьому, автомобілю максимально можливу кількість рекуперованої енергії. Ця система матиме досить просту конструкцію, яка зробить можливим масове виробництво таких систем і спростить їх установку на будь-які нові і серійні автомобілі. На жаль, на сьогодні ще невідома дата закінчення розробки системи GenShock, ні її попередня вартість і орієнтовна дата її появи на ринку.

“Пристрій рекуперування енергії буде встановлюватися на амортизатор або демпфер, які випускаються серійно компанією ZF, роблячи його частиною активної інтелектуальної системи. Спеціально для цього випадку нами були розроблені нові системи гідравлічних і пневматичних клапанів, які, спільно з електронним блоком управління, електродвигуном і електрогідравлічним насосом забезпечують високоефективне перетворення механічної енергії в електричну “- розповідає Рольф Хайнц Рюджер (Rolf Heinz Ruger) з компанії ZF, -” Окрім повернення енергії, використання таких активних систем дозволяє збільшити безпеку при високій динаміці руху, зберігаючи високий рівень комфорту для водія і пасажирів автомобіля. Зміна коефіцієнта демпфірування системи, яке встановлюється окремо для кожного колеса, дозволяє всій підвісці в автоматичному режимі швидко адаптуватися в найскладніших ситуаціях, навіть під час різкого гальмування і здійснення швидких маневрів “.

У нормальному робочомі режимі, коли підвіска автомобіля не зазанає екстремальних дій, інноваційна клапанна система використовує коливальні рухи поршня амортизатора для перекачування рідини через електричний двигун гідравлічного насоса, який в даному випадку виступає електричним генератором. Ефективність роботи системи досягає максимуму при русі автомобіля по дорогах низької якості, приміром, по путівцях. Меншу кількість енергії система GenShock повертає при русі по дорогах з рівним покриттям, але це не є проблемою, оскільки для руху по таких дорогах і так потрібно меншу кількість енергії.

Слід відзначити, що компанія ZF приділяє  велику увагу розробкам нових технологій, особливо адаптивних амортизаторів і підвіски. Про це красномовно говорить той факт, що в 2011 році компанія зробила 2.2 мільйона таких амортизаторів для своїх замовників, серед яких такі відомі компанії, як Alpina, Audi, Bentley, BMW, Ferrari, Maserati, Opel, Rolls – Royce, Mercedes – Benz, Porsche і Volkswagen. Цілком можливо, що нові системи GenShock також з’являться першими в нових автомобілях цих же компаній, а для гібридних автомобілів і електромобілів інших виробників, таких, як Ford і Toyota, наявність таких систем буде однією з численних опцій, що дозволяють істотно збільшити дальність їх поїздки на одному заряді акумуляторних батарей.

Натхнення: www.dailytechinfo.org


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button