Всесвіт

NASA буде по-новому шукати підходящі для життя планети

Фахівці з Національного управління США з аеронавтики і дослідженню космічного простору (NASA) зможуть визначати кліматичні умови на далеких екзопланетах за допомогою спостережень за їх атмосферою.

Вчені розробили інноваційний метод, завдяки якому розраховують з високим ступенем точності знаходити планети, придатні для життя.

За словами учасника дослідження Еріка Вульфа, одним з критеріїв можливого життя є наявність води на поверхні небесного тіла. При цьому вона може існувати у вигляді океанів, льоду, снігу, пара або хмар. Кожний з цих станів води дуже по-різному впливає на клімат.

Так, наприклад, саме наявність води в рідкому стані відіграє ключову роль, оскільки без неї не може існувати життя. Ще одним визначальним фактором є відстань до зірки, область навколо якої вчені називають жилою зоною.

До теперішнього часу ці параметри фахівці визначали за допомогою спеціальних комп’ютерних симуляцій, що дозволяло лише припустити, що на виявленій планеті, наприклад, є океан або ж вона являє собою крижаний шар.

Учені з NASA зможуть визначати межі цієї зони за допомогою безпосередніх спостережень. Дослідники спробують вивчити світло, відбиваний від планет, а точніше — його спектр, зовнішній вигляд якого змінюється залежно від клімату на планеті.

Різний вміст водяної пари приводить до змін в кількості радіоактивного випромінювання екзопланети, що, в свою чергу, змінює спектр, — говорить один з авторів роботи Раві Коппарапу.

За допомогою даного методу вчені планують вивчити екзопланети навколо зірок так званого класу К і М, помаранчевих і червоних.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button