Всесвіт

Навесні 2016 року Марс стане яскравішим і більшим для землян

Весна 2016 року для шанувальників космічної теми ознаменується унікальною подією: Марс можна буде спостерігати набагато ближче і крупніше, і любителі-астрономи зможуть розглянути Червону планету набагато більш детально, ніж попередні 13 років.

Марс буде більшим і яскравішим на нашому небосхилі, ніж минулі 13 років. У землян з’явиться досить рідкісна можливість спостерігати за Червоною планетою, яка зазвичай через аматорські телескопи видима лише неясною помаранчевою крапкою. Це явище пояснюється наближенням Марса до Землі, що і стане причиною збільшення Марса для людини на небі на 18%.

Рельєфи поверхні планети можна побачити зазвичай лише в періоди “протистояння”, коли на Марсі відбуваються пилові бурі або інші подібні явища. Це періоди, коли Червона планета розташовується протилежно щодо Сонця, що трапляється не більше ніж раз на два роки. При цьому існують періоди, коли відбувається кілька груп “протистоянь”, але ці періоди повторюються зазвичай через 15-17 років. У травні 2016 року можна буде спостерігати найсильніше “протистояння” на Червоній планеті за останні 13 років.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button