Всесвіт

Японський астроном запропонував шукати сліди життя в космічного пилу

Як можна знайти сліди живих істот в космічній порожнечі? Астробіолог Томонорі Тотані з Токійського університету пропонує почати з вивчення космічного пилу.

У міжзоряному просторі носяться величезні кількості пилу, частина якої колись вибило з населених планет ударами астероїдів / © CС0 Public Domain

Незважаючи на багаторічні зусилля, вчені так і не знайшли доказів існування життя за межами Землі. Цьому є дві можливі причини. По-перше, Земля може бути єдиним місцем у Всесвіті, де зародилася і розвинулося життя. По-друге, через величезні відстаней ми просто не здатні зібрати достатньо даних.

І другу проблему японський астробіолог Томонорі Тотані (Tomonori Totani) запропонував подолати, вивчаючи космічний пил, який вже досяг нашої планети. Частина цього пилу може бути інопланетного походження, якщо він вибитий з населених планет ударами астероїдів. В такому випадку, аналізуючи склад цього пилу, можна виявити сліди присутності живих істот.

Тотані передбачає, що оптимальний розмір відповідних частинок пилу — близько мікрометра: такі порошинки досить великі, щоб нести свідоцтва життя, але досить малі, щоб при ударі астероїда уникнути падіння на рідну планету. За підрахунками дослідника, щороку на Землю приземляється близько 100 тисяч таких пилинок, і завдання вчених — знайти і вивчити їх.

Як зауважив Тотані в прес-релізі своєї статті, опублікованіої в журналі International Journal of Astrobiology, пошук свідоцтв інопланетного життя можуть ускладнювати біосигнали земного походження, тому проводити збір зразків пилу слід в тих місцях, де земних організмів порівняно небагато: наприклад, на крижаних шапках або в верхніх шарах атмосфери. Також можлива розробка технології зі збору пилу безпосередньо в космічному просторі за допомогою аерогелів.

Хоча ймовірність того, що результат падіння астероїда на населену планету досягне Землі, уникнувши всіх небезпек відкритого космосу, здається малоймовірною, Тотані впевнений: рано чи пізно вивчення космічного пилу дасть свої плоди. І нехай малоймовірно, що ми дізнаємося, звідки прилетіла до нас конкретна порошинка, виявлення слідів життя на ній дозволить раз і назавжди відповісти на питання, чи самотні ми у Всесвіті.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button