Всесвіт

NASA хочуть відправити на Місяць мініатюрні марсоходи

Якщо ви завжди мріяли про мініатюрного робота-дослідника, то NASA варто прислухатися до вас. Річ у тім, що представники космічного агентства розраховують на інтерес широкої громадськості, оскільки мають намір представити свої проєкти мініатюрних марсоходів, які можуть бути використані для дослідження Місяця. В останні кілька років все більше країн повідомили про свої плани про освоєння супутника нашої планети. Так, в NASA мають намір повернути астронавтів на супутник Землі, а Китай хоче побудувати на Місяці дослідну базу. Але оскільки все перераховане вище – це далекоглядні плани, необхідно як можна детальніше дослідити Місяць і мініатюрні марсоходи – ідеальний спосіб це зробити.

NASA хотят отправить на Луну миниатюрные марсоходы

Нова програма NASA з освоєння Місяця Artemis

У минулому році адміністрація Дональда Трампа дала вказівки прискорити строки проведення місії та здійснити висадку на Місяць на чотири роки раніше початкового терміну – з 2028 на 2024 рік. Майбутня місія отримала назву Artemis – в честь богині Місяця Артеміди, сестри-близнюка Аполлона. В рамках нової програми NASA відправлять на супутник нашої планети команду астронавтів, а допомагати з розвитком програми агентству допоможуть 11 компаній, поміж яких Blue Origin (Вашингтон), SpaceX (Каліфорнія), Boeing (Техас) і багато інших. Таким чином, пілотована місія NASA має всі шанси повернути астронавтів на Місяць до встановленого урядом терміну.

За задумом вчених, мініатюрні марсоходи можуть допомогти у створенні довгострокової бази на поверхні Місяця. Але як?

Чим відрізняється місяцехід від марсохода? По суті нічим. Ці слова можна вважати синонімами. Говорячи те чи інше слово мова завжди йде про апарат, здатним здійснювати якісь дії на поверхні супутників або інших планет

За задумом фахівців майбутні астронавти повинні мати можливість знаходити і збирати місячні ресурси, після чого переробляти їх на предмети першої необхідності: придатне для дихання повітря, питну воду і виробництва їжі, будівництво притулку, ракетне паливо і багато іншого. Цілком логічно, що можливості місії сильно розширяться коли корисні і життєво необхідні ресурси можна буде створити з місцевих джерел. Ще однією причиною відправки роботизованих апаратів на Місяць є висока вартість поповнення запасів для астронавтів. Саме тому пріоритетним завданням сьогодні є розумна оцінка визначення і використання місячних ресурсів. Тут-то і приступлять до роботи мініатюрні марсоходи.

Для чого потрібні мініатюрні марсоходи?

NASA хотят отправить на Луну миниатюрные марсоходы
Розміщення на Місяці постійної бази може стати платформою для відправки людини на Марс

Думаю, ні для кого не секрет, що NASA вже займається створенням повнорозмірного марсохода VIPER, який здатний шукати воду на Місяці. Однак цей ровер гігантський і важкий, тому йому потрібно досить багато енергії для функціонування. А от менші марсоходи, розміром з коробку соку, можуть виконувати ідентичні функції, наприклад, картографування, а також виконувати розвідувальні місії. Так чи інакше, подальше дослідження Місяця та його околиць в будь-якому випадку потребує інструментів всіх форм і розмірів – від широких орбітальних апаратів до дуже маленьких роверів. Більш того, як зазначає в офіційному прес-релізі Сабах Бакс, технолог з Лабораторії реактивного руху NASA, мініатюрні ровери допоможуть у розвитку прикладних наук для проведення додаткових пошуків і наукових досліджень.

В рамках підготовки місії Artemis лабораторія реактивного руху NASA в Південній Каліфорнії (Jet Propulsion Laboratory) оголосила про конкурс на розробку мініатюрних вантажів для майбутніх місячних місій. Завдання «Дорога, я зменшив корисне навантаження NASA» – це пошук конструкцій приладів, які можуть допомогти підтримувати постійну присутність людини на супутнику Землі, демонструвати і просувати використання ресурсів, виявлених на Місяці, а також створювати нові науки. Основне завдання сьогодні полягає в тому, щоб спроєктувати марсохід, максимальний розмір якого не буде перевищувати 100 мм х 100 мм х 50 мм.

“Ці крихітні роботи будуть забезпечувати гнучкість місії і збирати ключову інформацію про поверхню Місяця, її ресурси і навколишнє середовище. Зібрані дані будуть корисні для майбутніх місячних місій і програми Artemis,” – йдеться в прес-релізі на сайті NASA.

Таким чином представники агентства очікують, що за цим цікавим завданням – конструювання мініатюрного робота – буде ще низка конкурсів зі створення прототипу, тестування і доставки мініатюрних корисних вантажів. Всі учасники отримають можливість виграти призи в розмірі 160 000 доларів в декількох категоріях. JPL співпрацює з NASA Tournament Lab для виконання завдання на краудсорсинговій платформі heroX. Заявки приймаються до 1 червня 2020 року. Ну як, готові спробувати свої сили?

Натхнення: hi-news.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button