Всесвіт

Juno зміг відстежити радіохвилі, викликані вулканічним місяцем Юпітера

Відстеживши рух електронів у бік Юпітера з його вулканічного супутника Іо, дослідники за допомогою космічного апарату НАСА Juno виявили, що викликає потужні радіовипромінювання в гігантському магнітному полі планети.

Юпітер і Сатурн “зустрінуться» в грудні / © Getty images

Дослідники пояснили, що Юпітер володіє найбільшим і потужним магнітним полем серед усіх планет нашої Сонячної системи, причому сила його джерела приблизно у 20 тис. разів сильніша земного. Він піддається впливу сонячного вітру-потоку електрично заряджених частинок і магнітних полів, постійно виходять від сонця.

У Юпітера є кілька великих місяців, які обертаються в межах його масивного магнітного поля, Іо — найближча з них. Його вулкани в сукупності викидають в космос Юпітера одну тонну матеріалу в секунду. Частина цього матеріалу розпадається на електрично заряджені іони й електрони та швидко захоплюється магнітним полем Юпітера. Коли магнітне поле Юпітера проноситься повз Іо, електрони з місяця прискорюються вздовж магнітного поля у напрямку до полюсів Юпітера. По дорозі ці електрони генерують радіохвилі. Прилад Juno Waves може “слухати” це радіовипромінювання та інтерпретувати його.

Як виявилося, радіохвилі виходять з джерела вздовж стінок порожнистого конуса, вирівняного і контрольованого силою і формою магнітного поля Юпітера. Juno отримує сигнал тільки тоді, коли обертання Юпітера охоплює цей конус над космічним кораблем.

Дані Juno дозволили команді розрахувати, що енергія електронів, що генерують радіохвилі, набагато вище, ніж передбачалося раніше — приблизно у 23 рази. Крім того, електрони не обов’язково повинні виходити від вулканічного Місяця. Наприклад, вони можуть перебувати в магнітному полі планети (магнітосфері) або приходити від сонця в складі сонячного вітру.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments