Всесвіт

Астрономи помітили зіткнення двох екзопланет

Італійський астроном Альдо Бономо і його колеги, які працюють в Туринській астрофізичній обсерваторії, висунули гіпотезу, згідно з якою їм вдалося помітити зіткнення двох екзопланет. Про це пише науковий журнал Nature Astronomy.

Астрономи спостерігали за схожою на Сонце зіркою під назвою Kepler-107, яка знаходиться в сузір’ї Лебедя. У цієї зірки є 4 планети, але вчені звернули увагу лише на дві: Kepler-107b і Kepler-107c. Маса обох значно відрізняється, і це при тому, що їх розмір приблизно однаковий. Планета «107b» важче Землі в 3,5 раза, а «107c» – в 9,4 раза. Це наводить на думку астрономів, що Kepler-107c, швидше за все, перенесла катастрофу, таку як зіткнення з «сусідкою». Тепер у неї дуже висока щільність, і вона являє собою «голе» ядро, що складається із заліза і інших з’єднань.

Щоб «побачити» все своїми очима, автори дослідження змоделювали передбачуване зіткнення і побачили, що таке цілком могло статися насправді. Це може підтверджувати теорію, що планета Kepler-107з дійсно на 70% складається з заліза. Якщо ці припущення знайдуть підтвердження, то вчені стануть першими свідками зіткнення екзопланет на такій величезній відстані від Сонячної системи.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments