Технології

У Південній Кореї розробили гнучкі батареї-наклейки

Південнокорейські вчені оголосили про розробку батарей-наклейок, які здатні змінювати свою форму.

Korea Institute of Energy Research

З розвитком і поширенням компактної натільної електроніки перед науковцями постала проблема створення джерел енергії, які повинні бути одночасно ємними, гнучкими, надійними і довговічними. У Південній Кореї замість традиційних тонкоплівкових літієвих джерел енергії, які відрізняються ненадійністю і коротким життєвим циклом, вирішили використовувати тонкоплівкові ультратонкі суперконденсатори, які мають більш високу питому потужність і енергію.

У підсумку групі вчених, до складу якої увійшли доктор Юн Хана з Корейського інституту енергетичних досліджень, професор Кім Ен-Джин з Корейського інституту науки і передових технологій і професор Кім Сеенгчул з Пусанського національного університету, вдалося створити гнучкі джерела енергії, які за допомогою лазера ультракоротких імпульсів можуть перетворюватися в багаторазову наклейку. Для цього батарея оснащується графеновими електродами з адгезивним полімерними композитами, які при впливі лазера перетворюються в клейкі електроди.

Результати роботи, опублікованої в Chemical Engineering Journal, на думку дослідників, допоможуть у створенні серійних компактних гнучких екологічно чистих джерел енергії, позбавлених тих недоліків, які мають існуючі батареї на основі літію.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button