Всесвіт

У планети Gliese 1214b унікальна «рідка» атмосфера

Екзопланета, яка за розмірами в шість разів перевищує Землю, покрита незвичайною атмосферою, багатою водою, однак вода тут перебуває в дивній плазмообразній формі. Вчені говорять, що так звана «супер-земля» Gliese 1214b, швидше за все дуже багата водою, однак при всьому цьому на Землю вона абсолютно не схожа. Висока температура і не менш висока щільність дають цій планеті атмосферу, яка докорінно відрізняється від того, до чого ми звикли на Землі.

«Із зростанням температури і тиску до певної межі, вода може приймати незвичайні форми і бути несхожою на пар, лід або рідину, вона може бути іонізованою або у формі плазми,« лежати »на дні атмосфери. Саме це, швидше за все, і відбувається на Gliese 1214b », – розповідає Норіо Наріта з Національної астрономічної обсерваторії Японії.

За допомогою телескопа Субару, що розташований на горі Мауна-Кеа (Гавайські о-ви), японські вчені відкрили незвичайне світлове випромінювання, що відбивається з атмосфери планети. Це навело вчених на думку про велику кількість води в атмосфері, в той же час, характер відображення говорив про те, що вода там перебуває у значно щільному стані, ніж розряджена водяна пара.

Від нас Gliese 1214b віддалена на 40 світлових років у сузір’ї Змієносця. До своєї зірки планета наближена в 70 разів ближче, ніж Земля до Сонця, однак у цій зоряній системі материнська зірка значно легша і холодніша Сонця, тому на Gliese 1214 не падає великий обсяг теплової та світлової енергії. Повний оборот планета навколо зірки робить за 38 годин.

Згідно з приблизними розрахунками, на поверхні Gliese 1214b температура становить близько 280 градусів, маса цієї планети вшестеро перевищує земну, а її діаметр – втричі. тобто, за мірками Сонячної системи ця планета – щось середнє, між Ураном і Нептуном. Висока температура поверхні планети, швидше за все, позначається і на хімії Gliese 1214b. Вчені вважають, що значна частина композиції Gliese 1214b – це гелій, водень і кисень в їхніх різних станах і з’єднаннях.

Також фахівці вважають, що Gliese 1214b має практично незмінну погоду, а також температуру, яка практично ніколи не змінюється. Це викликано щільністю атмосфери, яка утримує основні параметри від перегріву або охолодження.

Японські фахівці практично напевно переконані, що у Gliese 1214b, як і у багатьох інших екзопланет, немає твердої поверхні і щільність її нутрощів залежить того, наскільки близько до ядра розташований об’єкт спостереження.

Натхнення: xeon.co.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button