Фото

NASA опублікувало зйомки вулкану Кілауеа на Гаваях

Хмара вулканічного попелу, яке піднялося над Гаваями, відмінно видно навіть з орбіти.

NASA опубликовало съемку извергающегося вулкана Килауэа на Гавайях

На Гаваях вивергається вулкан Кілауеа — один з найактивніших у світі. Постраждалих та загиблих, на щастя, немає, але багато жителів острова було евакуйовано ще тиждень тому через небезпечну концентрацію у повітрі отруйних сполук сірки і азоту, викинуті вулканом, а також через глибокі тріщини в землі, фонтани лави з яких піднялися в деяких місцях на висоту до сімдесяти метрів.

Вулкан Кілауеа — один з найбільш вивчених: він оточений моніторинговими станціями з сейсмодатчиками та іншими приладами. Приблизно за тиждень до виверження вулканологи зрозуміли, що з вулканом відбувається щось незвичайне: рівень лави в лавових озерах острова піднявся, а землетруси, які на острові, що лежить на подушці рухомої магми, загалом, звичайна справа, стали відбуватися частіше — і стали сильнішими. Потім рівень лави в лавових озерах різко впав. Через кілька годин стало зрозуміло, куди пішла лава: вона почала прокладати собі шлях нагору через тріщини далеко від озер. У небезпеці опинилися дороги та житлові райони, лава зруйнувала кілька будинків і господарських будівель; над частиною острова пройшов кислотний дощ.

А тепер NASA опублікувало супутникові фотографії Гавайського архіпелагу: на них добре видно хмару вулканічного попелу, яка тягнеться від вершини Кілауеа на північний захід.

NASA опубликовало съемку извергающегося вулкана Килауэа на ГавайяхNASA

Знімки були зроблені апаратом Terra, який знімає Землю дев’ятьма камерами, що дають різні кути огляду. Завдяки різниці кутів вчені змогли, поєднавши фотографії, оцінити висоту вулканічної хмари; результати розрахунків показані градієнтом на фотографії праворуч.

Натхнення: www.popmech.ru

Кнопка «Наверх»