Фото

Прощальний знімок Пандори (фото)

Перед самим завершенням своєї місії апарат «Кассіні» зробив цей прощальний знімок Пандори — 103-кілометрового місяця, орбіта якої проходить зі зовнішньої сторони кільця F. Незважаючи на свої відносно невеликі розміри, Пандора виявляє помітний вплив на кільцеву систему газового гіганта. Під впливом гравітації супутника в кільці F виникають різні структури: петлі, злами, борозни і т. д.


Представлений знімок був зроблений вузькокутовою камерою «Кассіні» 14 вересня 2017 року. У момент зйомки, апарат розташовувався під кутом до 28 градусів до площини кілець Сатурна, перебуваючи на відстані 577 тисяч км від Пандори. Дозвіл зображення становить 3.5 км на піксель. Крім Пандори, на знімку можна побачити вузьку смужку кільця F.

Прощальный снимок ПандорыПандора крупним планом

Раніше вважалося, що Пандора також є супутником-пастухом, і її гравітація допомагає утримувати частинки кільця F воєдино, не даючи їм розлетітися в різні боки. Однак дані «Кассіні» показали, що цю роль виконує інший невеликий супутник Прометей, чия орбіта проходить з внутрішньої сторони кільця F.

Кнопка «Наверх»