Земля

Генетичний вплив австралійців на стародавніх індійців Південної Америки виявився сильнішим, ніж припускали

Вчені з Бразилії з’ясували, що внесок австралійських аборигенів, меланезійців і народів Південної Азії в формування спільності корінних жителів Південної Америки більш вагомий, ніж це уявлялося.

Image by falco from Pixabay

Робота опублікована в журналі PNAS. У 2015 році з’явилися відразу два наукових дослідження, завдяки яким був відкритий інтригуючий зв’язок між аборигенами Австралії, меланезійцями, південноазіатськими народами і корінними жителями Південної Америки (а конкретно – індіанцями Амазонії). Виявилося, у цих людей є загальна генетична складова, притому що їх розділяють сотні кілометрів океану.

Як виник цей загадковий взаємозв’язок – до кінця не ясно. Вважається, що австралійські і південноазіатські гени проникли до корінних жителів Південної Америки під час міграції предків останніх через Євразію близько 20 тисяч років тому, коли нині затоплена територія Берингової протоки була сушею. Приблизно 15 тисяч років тому багато хто з них дісталися до Південної Америки і осіли там. Внесок австралазійців в генетику південноамериканських індіанців вважався не дуже великим.

Однак група вчених з університетів Сан-Паулу і Ріу-Гранді-ду-Сул показала, що цей вплив був ширшим. Один з раніше виявлених ознак австралазійського впливу на корінних жителів Південної Америки – так званий сигнал популяції Іпікуера (сигнал Y). Так вчені назвали генетичний варіант, який до сьогоднішнього дня виявили тільки у сучасних індіанців Амазонії.

Відносні закономірності генетичної близькості австралійців серед груп корінних американців / © www.pnas.org

Геномний аналіз за участю 383 представників корінних народів Південної Америки показав, що сигнал Y присутній не тільки в індіанців Амазонії, а й в інших корінних народів, які проживають неподалік від тихоокеанського узбережжя Перу, а також в західній і центральній частинах Бразилії.

До таких спільнот можна, наприклад, віднести індіанців чотуна, гуарані-кайова і Хаванті. Таким чином, вчені прийшли до висновку, що в давнину мешканці островів Тихого океану і жителі Південної Америки контактували один з одним. Дослідники вважають, що було як мінімум дві хвилі міграції в цю сторону: представники однієї, з варіацією сигналу Y, оселилися на островах і материках Тихого океану, а друга хвиля, що має чисто австралійське походження, пізніше мігрувала на схід, заселивши Амазонію і Центральну Бразилію.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button