Екологія

НАСА підтвердило настання кліматичної катастрофи

Фахівці НАСА підтвердили точність нещодавно отриманих даних, які свідчать про швидке глобальне потепління. Про це повідомляється в прес-релізі на EurekAlert!.

З 2003-го по 2017 рік дослідники вимірювали температуру повітряного шару біля поверхні моря, суші і крижаного покриву за допомогою супутника Aqua, на борту якого знаходиться атмосферний інфрачервоний зонд AIRS (Atmospheric Infrared Sounder). Показники потім порівняли з результатами аналізу приповерхневих температурних аномалій, проведених Інститутом космічних досліджень імені Годдарда.

Виявилося, що обидва набори даних відповідають один одному. Згідно з результатами, температура земної поверхні підвищилася в усьому світі за останні 15 років, а найтеплішими за всю історію інструментальних спостережень в порядку зростання стали 2016, 2017 і 2015 роки.

За словами вчених, супутниковий моніторинг підтверджують дані наземних станцій, які могли давати неточну інформацію з-за переміщення, систематичних помилок в інструментах і методах вимірювання, а також із-за розростання теплових островів. Крім того, нові результати показують, що наземні спостереження можуть недооцінювати швидкість температурних змін в Арктиці.

Згідно з розрахунками вчених, якщо не буде прийнято ніяких заходів до зниження викидів парникових газів, до кінця століття температура морської води у верхньому шарі товщиною у дві тисячі метрів підвищиться на 0,78 градуса Цельсія. Це підніме рівень моря внаслідок теплового розширення на додаткові 30 сантиметрів додатково до підйому берегової лінії через танення льодовиків. Зростання температури спровокує більш сильні шторми, урагани і екстремальні опади.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments