Екологія

Спека б’є всі рекорди: липень 2022 року увійшов до трійки найспекотніших

Згідно з супутниковими даними, минулий місяць був одним з трьох найспекотніших липнів за всю історію спостережень у світі, але для південно-західної Європи він був найтеплішим за всю історію.

Фото від SUNG YOON JO

За даними служби кліматичних змін Copernicus (C3S), в деяких частинах Португалії, Іспанії, Франції та Великобританії спостерігалися температури вище 40°C.

Це призвело до того, що в цих районах були побиті рекорди максимальної температури за весь час спостережень. В середньому липень 2022 року став шостим найтеплішим липнем в Європі за всю історію спостережень.

У всьому світі липень 2022 року був одним з трьох найтепліших липнів за всю історію спостережень, що майже на 0,4°C вище періоду 1991-2020 років. Цього року було лише трохи прохолодніше, ніж у липні 2019 року, і трохи тепліше, ніж у липні 2016 року.

В цілому, дані показують, що на більшій частині суші північної півкулі переважали температури значно вище середнього, в той час, як в Австралії і Центральній Азії спостерігалися температури нижче середнього.

Що говорять вчені

Старший науковий співробітник СС3Ѕ Фрея Вамборг сказала:

“Ми можемо очікувати продовження більш частих і тривалих періодів надзвичайно високих температур, оскільки глобальні температури продовжують зростати. Хвилі спеки становлять серйозну небезпеку для здоров’я людини, і вони можуть збільшити інтенсивність і тривалість багатьох інших катастрофічних кліматичних явищ, включаючи лісові пожежі та посухи, що впливають як на суспільство, так і на природні екосистеми».

Кліматологи також відзначають, що липень 2022 року був більш сухим, ніж в середньому у більшій частині Європи. Для більшої частини території Північної Америки, у великих регіонах Південної Америки, Центральної Азії та Австралії також було сухіші, ніж у середньому. А ось більш вологі, ніж в середньому, умови були помічені в Північному Китаї.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments