Екологія

Вчені недооцінили вплив сільського господарства на бджіл

Вплив коктейлю з агрохімікатів значно збільшує смертність бджіл. Дослідження британських вчених оцінило вплив сільського господарства і поставило під сумнів ефективність заходів регулювання.

Команда вчених з Лондонського королівського університету Холлоуей провела великий метааналіз, порівнявши 90 досліджень, опублікованих за останні 20 років, в яких обговорюється вплив хімікатів на бджіл. Вчені виявили, що спільна взаємодія пестицидів, ймовірно, є «синергетичною», тобто кожний хімікат має слабкий вплив, але в цілому збільшується ймовірність вимирання запилювачів.

Вчені пишуть, що проведені дослідження оцінювали ризики тільки від конкретних хімікатів, тому що процес регулювання, який реалізовується сьогодні не захищає бджіл від небажаних наслідків. «Нездатність розв’язувати цю проблему призводить до того, що бджоли піддаються безлічі антропогенних впливів в сільському господарстві, це своєю чергою вже призвело до тривалого зниження чисельності бджіл і їх здатності запилення», – йдеться в дослідженні.

Основна увага приділялася медоносним бджолам, яких зараз вирощують в промислових масштабах. Вони схильні до хвороб і впливу паразитів. Адам Ванберг з Національного дослідницького інституту сільського господарства, продовольства та навколишнього середовища Франції, коментар якого також опублікований британськими медиками в журналі Nature, закликав розглянути синергетичний вплив хімікатів на інших запилювачів.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button