Технології

NASA планує використовувати ядерну енергію для колоній на Місяці і Марсі

Це може звучати як наукова фантастика, але вчені готуються побудувати колонії на Місяці і, в кінцевому підсумку, на Марсі. У зв’язку з тим, що NASA планує свою наступну пілотовану місію на Місяць у 2024 році, дослідники шукають варіанти для енергетичних розрахунків на поверхні Місяця. Відповідно до нової статті в Chemical & Engineering News, щотижневому новинному журналі Американського хімічного товариства, ядерні реактори є головними кандидатами для вироблення електроенергії в космосі.

Коли мова заходить про створення поселення астронавтів, необхідно враховувати безліч чинників, пише кореспондент Tien Nguyen у співпраці з ACS Central Science. Джерело енергії повинно бути здатне безпечно перевозити з Землі і протистояти суворим умовам інших світів. Минулі космічні місії використовували сонячну енергію як масштабоване і поновлюване джерело електрики, але темні кратери Місяця або курна поверхня Марса можуть не пропонувати достатньо світла. Обмежений термін служби батарей і технологій паливних елементів зазвичай зводить їх до резервних варіантів. Ядерні пристрої, що працюють плутонію-238, використовувалися для живлення космічних апаратів з 1960-х років, включаючи марсоходи і космічні зонди Voyager і Cassini, але вони не забезпечують достатньо енергії для поселення. Навпаки, ядерні реактори поділу, які розщеплюють атоми урану-235, та використовуються електростанціями тут, на Землі, можуть забезпечити надійне джерело енергії для невеликого космічного поселення протягом кількох років, вважають учені.

Незважаючи на фінансові та конструктивні невдачі, дослідники активізують зусилля щодо створення ядерного реактора для космічних подорожей і заселення. На початку 2010-х років група вчених з Лос-Аламоської національної лабораторії, NASA і Міністерства енергетики США об’єдналася з метою розробки нової системи ядерного ділення, яка могла б виробляти не менше 10 кіловатів енергії. Завдяки активній зоні, що містить молібден і високозбагачений уран, реактор використовує ядерне ділення для вироблення тепла, яке перетворюється в електрику за допомогою простих поршневих двигунів. Прототип, який був випробуваний в 2018 році, виробляв до 5 кіловатів електроенергії. Дослідники сподіваються оптимізувати технологію для досягнення бажаної 10-кіловатної потужності. Вони також кажуть, що транспортування урану в космосі може бути здійснено безпечно, оскільки альфа-частинки, що випускаються ядром, є слабкими і можуть повністю утримуватися при належному екранування.

Натхнення: v-kosmose.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button