Технології

З’явилися найтонші, легкі і гнучкі сонячні батареї в світі

Вчені з Науково-технологічного університету імені короля Абдалли представили концепт сонячних батарей, які можна використовувати для мікроскопічних пристроїв. Вони настільки тонкі і гнучкі, що їх можна розмістити навіть на мильній бульбашці.

Дослідники з Саудівської Аравії представили метод для виготовлення сонячних батарей, які тепер можна зробити настільки тонкими, легкими та гнучкими, що вони можуть втриматися навіть на мильній бульбашці. Нове з’єднання, яке ефективно вловлює енергію зі світла, може стати альтернативним способом живлення електронних пристроїв — таких як медичні пластирі для шкіри, де традиційні джерела енергії непридатні.

До тепер ультратонкі органічні сонячні елементи, як правило, виготовлялися за допомогою центрифугування (процедура, яка використовується для нанесення однорідних тонких плівок на плоскі підкладки) або термічного випаровування, які не є масштабованими і обмежують геометрію пристрою. Нова технологія використовує оксид індію-олова в якості електрода. Для того, щоб подолати крихкість матеріалу, команда використовувала струменевий друк.

«Великі розробки в галузі електронної шкіри для роботів, датчиків для літаючих пристроїв і біосенсорів для виявлення захворювань обмежені з точки зору джерел енергії. Замість громіздких батарей або підключення до електричної мережі ми подумали про використання легких, ультратонких органічних сонячних батарей для отримання енергії зі світла, як в приміщенні, так і на вулиці »,  — пишуть у прес-реліз Науково-технологічного університету імені короля Абдалли

Після оптимізації складу чорнила для кожного шару пристрою, сонячні елементи надрукували на склі для перевірки їх працездатності. Вони досягли ефективності перетворення енергії (PCE) в 4,73%, побивши попередній рекорд в 4,1% для повністю надрукованого елемента. Команда вперше показала, що елемент можна роздрукувати на ультратонкій гнучкій підкладці, досягнувши показника PCE в 3,6%.

Натхнення: hightech.fm

Кнопка «Наверх»