Земля

США оцінили можливий збиток від потужної Сонячної бурі

Якщо на Сонце розіграється потужна буря, це може призвести до виведення з ладу великої кількості орбітальних супутників і відключення електрики в масштабах цілої країни або навіть континенту.

77a757a81de281753c6efa81cd4c79da

Саме по собі відключення електрики може здатися не найстрашнішою катастрофою, проте в тому випадку, якщо буде пошкоджена сама інфраструктура, що відповідає за розподіл електроенергії, виникне небезпека для життя людей; відсутній зв’язок призведе до неможливості координації пересувань по країні, уряд не зможе виконувати покладені на нього функції, і як результат економічна катастрофа буде нагадувати про себе протягом ще багатьох років, якщо не десятиліть.

Сьогодні в новому дослідженні група вчених на чолі з Едвардом Дж. Отон (Edward J. Oughton) зробила спробу кількісно оцінити можливий збиток від потужної сонячної бурі, що виводить з ладу значну частину енергосистем США, і у результаті дослідження було встановлено, що значний фінансовий збиток буде завдано і територіям, що знаходяться далеко за межами зони ураження.

«В екстремальному сценарії виведення з ладу енергосистем, в якому 66 відсотків населення Сполучених штатів залишаються без електрики, втрати для економіки складуть 42 мільярда USD… в день! Крім того, приблизно 7 мільярдів USD на добу буде втрачено в результаті перебоїв у міжнародних торговельних постачання».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button