Всесвіт

НАСА представило відео найдовшого польоту над Марсом. Подивіться, як це було (відео)

Американське космічне агентство опублікувало відео, зняте вертольотом Ingenuity під час рекордного 25-го польоту над поверхнею Червоної планети.

У процесі польоту, який відбувся ще 8 квітня, Ingenuity встановив відразу кілька рекордів: це був найдовший політ, який був виконаний з найвищою швидкістю. Вертоліт пролетів відстань в 704 м зі швидкістю 5,5 м/с (близько 20 км/год). Чорно-біла навігаційна камера, встановлена на дні апарату, зафіксувала політ.

Політ виконується на висоті близько 10 метрів. Піднявшись на потрібний рівень, вертоліт прямує на південний захід і менше ніж за 3 с розганяється до максимальної швидкості. Під час цього польоту вертоліт пролітає над групою піщаних брижів, а потім, приблизно в середині відео, над кількома кам’янистими полями. Ingenuity – автономний апарат, тому він самостійно знаходить зручне місце для посадки і приземляється.

Відеозапис починається через секунду після початку польоту. Цього часу достатньо, щоб піднятися на висоту, на якій пил, що піднявся під час зльоту, не буде становити небезпеку для навігаційної камери. Крім того, швидкість відео збільшена приблизно в 5 разів для зручності перегляду.

Джерело: NASA / JPL-Caltech

Атмосфера на Марсі істотно відрізняється від земної. Щільність атмосфери на Червоній планеті майже на два порядки нижче. Одне з ключових завдань дрона Ingenuity – перевірка можливості польоту безпілотних апаратів в умовах розрідженої атмосфери. Це дозволить використовувати дрони для розвідки місцевості і вивчення важкодоступних місць, таких як скелі або западини.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button