Фото

НАСА розповіло про 4 млн фотографій Землі з космосу і показало кращі з них (фото)

Астронавти часто кажуть, що найцікавіше спостереження за Землею з космічної станції – це спостереження за планетою без кордонів, нанесених на карту.

Як розповіли представники НАСА в новому подкасті ScienceCasts, на сьогодні зібрано понад 4 млн фотографій, зроблених людьми з космосу. Всі вони знаходяться у вільному доступі для дослідників, вчених і громадського використання в усьому світі. Космонавти роблять ці фотографії робляться для багатьох цілей – від художніх до наукових.

Наприклад, з їх допомогою вчені можуть відстежувати зміни на нашій планеті протягом тривалих періодів часу. Озера Тошка і озеро Насер в Єгипті, наприклад, регулярно фотографують зі станції протягом останніх 20 років. Частково це пов’язано з тим, що рівень води цих озерах різко змінюється від місяця до місяця, постійно впливаючи на сільське господарство в регіоні. Дослідники, які мають можливість спостерігати за цими водоймами протягом тривалого періоду часу за допомогою зйомок екіпажу, можуть краще вивчити ці процеси.

22 серпня 2008 — Озера Тошка, озеро Насер в Єгипті з Міжнародної космічної станції. 
Фото: НАСА

Також знімальна група довгий час спостерігала льодовик В’єдма в південній частині Південної Америки. З роками його довжина значно зменшилася, і фотографії дозволяють дослідникам спостерігати ці процеси і зіставляти рух льодовика з даними про зміну клімату.

8 листопада 2018 року — льодовик В’єдма, крижані поля Патагонії в Аргентині з Міжнародної космічної станції. 
Фото: НАСА

Знімальну групу також можна попросити відобразити подію, наприклад ураган, лісова пожежа, повінь або виверження вулкана. На фотографії нижче показано повінь в Колумбії. “Це була одна з серії фотографій, які використовувалися міжнародними службами екстреного реагування для оновлення своїх карт повеней. В результаті це допомогло організувати операцію з порятунку жителів місцевих сіл, що застрягли на місці через воду, що піднялася» – розповіла в подкасті Андреа Венцель, геолог з відділу наук про Землю і дистанційного зондування, яка обробляє запити на фотозйомку членами екіпажу МКС.

28 липня 2020 року — повінь в Колумбії з Міжнародної космічної станції. 
Фото: НАСА

NASA показав найкращі фотографії з МКС на записі подкасту. Їх можна подивитися на відео нижче.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button