Технології

NASA видало контракт з доставки вантажів на Місяць американо-українській компанії Firefly Aerospace

Космічне відомство США уклало контракт з американо-українською компанією Firefly Aerospace на доставку на Місяць десяти наукових корисних навантажень. Місія стане частиною ініціативи Commercial Lunar Payload Services.

Blue Ghost / ©Firefly Aerospace

NASA продовжує реалізацію найбільш амбітної космічної програми наших днів, що отримала позначення Artemis. Як стало відомо, відомство уклало угоду, що передбачає реалізацію одного з її етапів. В рамках нього на природний супутник повинні доставити десять наукових комплектів у 2023 році.

У NASA зупинили вибір на компанії Firefly Aerospace. Сума контракту – 93,3 мільйона доларів. Навантаження загальною масою в 94 кілограми включає матеріали для наукових експериментів і демонстратори технологій.

У їх числі – Regolith Adherence Characterization (RAC), Next Generation Lunar Retroreflectors (NGLR), Lunar Environment Heliospheric X-ray Imager (LEXI), Reconfigurable, Radiation Tolerant Computer System (RadPC), Lunar Magnetotelluric Sounder (LMS), Lunar Instrumentation for Subsurface Thermal Exploration with Rapidity (LISTER), Lunar PlanetVac (LPV), Stereo CAmeras for Lunar Plume Surface Studies (SCALPSS 1.1), Electrodynamic Dust Shield (EDS) і Lunar GNSS Receiver Experiment (LuGRE).

Firefly доставить корисне навантаження за допомогою апарату, що спускається Blue Ghost, названого в честь рідкісного виду світлячків. У липні 2019 року компанія оголосила про партнерство з концерном Israel Aerospace Industries (IAI) з ліцензування посадкового модуля, побудованого для місії Beresheet. При цьому Blue Ghost має суттєві відмінності від ізраїльського апарату.

Firefly Aerospace – приватна аерокосмічна компанія, створена в США в 2014 році. У квітні 2017 го вона заявила про банкрутство, після чого була викуплена українським підприємцем Максимом Поляковим.

Сьогодні компанія активно розробляє перспективні ракети-носії Firefly Alpha і Firefly Beta. Раніше з’явилася інформація про те, що для останньої можуть застосувати двигун AR1, який розробляється Aerojet Rocketdyne.

Firefly Alpha / © Firefly

Спочатку його створювали в якості заміни для російського РД-180. Нещодавно виріб пройшов важливий етап свого життя: на території Космічного центру імені Джона Стенніса зібрали його перший зразок.

Поки що ні Firefly Alpha, ні Firefly Beta не здійснили жодного запуску: згідно з раніше озвученими планами, старт повинні були провести минулої осені. Згодом його перенесли на 2021 рік.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button