Технології

Штучний тунець від Finless Foods з’явиться в ресторанах в наступному році

Компанія Finless Foods, що спеціалізується на вирощуванні морепродуктів на клітинному рівні має намір почати продажі рослинного аналога м’яса тунця в 2022 році. Продукт складається з 9 основних інгредієнтів. Його можна використовувати як для подачі після обробки, наприклад, маринування, так і в стравах, які передбачають додавання сирої риби, наприклад, в традиційному гавайському поке.

«Наш тунець на рослинній основі – хороший варіант для споживачів, які не можуть їсти морепродукти через алергію або через інші проблеми зі здоров’ям або просто хочуть насолодитися рибним блюдом, для приготування якого не потрібно вилов біоресурсів», – заявляє компанія.

Штучний тунець від Finless Foods з'явиться в ресторанах в наступному році

Екологічність продукту має особливо важливе значення з точки зору Finless Foods. Тунця, на відміну від лосося, вирощувати у великих масштабах складно. Як вказує компанія, чисельність світових популяцій цієї риби за останні 50 років скоротилися більш ніж на 60%. А з урахуванням того, що зміна клімату завдає серйозної шкоди океанам Землі, вчені очікують, що до кінця століття стане ще менше морепродуктів, які можна буде добувати, не завдаючи шкоди навколишньому середовищу.

Рослинні замінники риби поки набули меншого поширення, ніж одержувані таким же чином аналоги яловичини або свинини, над якими працюють такі компанії як Air Protein, Beyond Meat і Impossible Foods. Проте, вже випускаються альтернативи тунця і прісноводного вугра від фірми Ocean Hugger Foods. У США її продукти пропонуються в ресторанах Blue Sushi Sake Grill і в деяких супермаркетах мережі Whole Foods Market.

Натхнення: ecotechnica.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button