Всесвіт

NASA визначилося, де шукати лід на Місяці

NASA оголосило, що у 2023 році на супутник Землі буде доставлений місяцехід для пошуку льоду в районі кратера Нобіле, Південного полюса Місяця.

Космічне агентство сподівається, що якщо робот зможе підтвердити наявність водяного льоду під поверхнею Місяця — його вдасться перетворити в ракетне паливо для польотів глибокий космос — наприклад, на Марс.

Через те, що більша частина чаші кратера знаходиться в тіні, є надія, що на дні залишився лід. Досі його досліджували лише здалеку — за допомогою датчиків і зондів. Робот VIPER (Volatiles Investigating Polar Exploration Rover), схожий на дроїда з фантастичних фільмів, пробурить в місячному ґрунті свердловину на кілька футів вниз. Він невеликий – володіє розмірами 1,5 x 1,5 x 2,5 метра і важить 450 кілограмів.

На відміну від марсоходів, що використовуються на Марсі, VIPER можна пілотувати майже в реальному часі, тому що від місяця до землі куди ближче, ніж від Марса до землі — всього 300 000 кілометрів або 1,3 світлових секунди проти 400 000 км або 1,7 світлових секунд. Більш того, VIPER швидше — може розвивати швидкість 0,8 кілометра на годину.

VIPER працює на сонячній енергії і його батареї вистачить на 50 годин. Йому не страшні екстремальні температури на Місяці і його сонячні панелі не втратять Сонце з уваги — він може «ходити крабиком».

Команда VIPER хоче знати, як заморожена вода потрапила на місяць, як зберігалася протягом мільярдів років і куди вона йде зараз. Перша місія з екіпажем технічно призначена на 2024 рік, але, ймовірно, відбудеться значно пізніше у зв’язку з відставанням від графіка.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button