Всесвіт

Астрономи знову виявили загадкові сигнали з глибин космосу

Завдяки найчутливішому обладнанню на Землі дослідники змогли вловити повторювані радіосплески — таємничі сигнали, що виходять звідкись з космічної безодні.

Астрономы вновь обнаружили загадочные сигналы из глубин космоса

У 2017 році астрономи вловили загадковий сигнал з далекого космосу. Протягом кількох мілісекунд він яскраво спалахував в радіочастотному спектрі і зникав, здавалося б назавжди. Однак подальші спостереження показали, що сигнал повторюється, правда майже в 600 разів слабкіше. А це навело вчених на думку, що дивні радіоспалахи, які ми продовжуємо вловлювати з глибин космосу, насправді набагато більш активні та складні, ніж здається.

Цей феномен астрономи охрестили швидкими радіосплесками (FRB). Всього за кілька мілісекунд десь у космосі відбувається викид електромагнітної енергії, потужності, порівнянної з сотнями мільйонів Сонць. Вчені не мають уявлення не тільки про те, що провокує ці «сплески», але навіть про те, звідки приходити велика їх частина. З 150 відомих науці швидких радіосплесків лише одиниці були відстежені хоча б до галактики, з якої вони виходять.

Не всі радіосплески однакові. Вони розрізняються по силі сигналу, поляризації і навіть тривалості. Однак найголовнішою відмінністю залишається той факт, повторюється сигнал чи ні. Більшість були зафіксовані лише одноразово, однак деякі радіосплески почали повторюватися.

Астроном Правір Кумар з Технологічного університету Суінберна в Австралії припустив, що сучасна апаратура (його команда працювала на системі ASKAP) просто недостатньо потужна, щоб засікти більшість сигналів. Співробітники обсерваторії Паркс теж нічого не знайшла. Зате в даних телескопа Грін Бенк після калібрування все ж з’явилися два слабких сигнали!

За словами Кумара, основна проблема полягає в тому, що ці сигнали дуже важко вловити, а тому далеко не завжди можна зрозуміти, чи вони будуть повторюватися. У будь-якому випадку, дослідники мають намір використовувати чутливе обладнання і спробувати зрозуміти, що ж насправді служить джерелом загадкових радіосплесків.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button