Всесвіт

Новий клас планет виявився схожим на солодку вату

Головною особливістю виявлених за допомогою орбітального телескопа Хаббл планет є їх щільність, порівнянна зі щільністю цукрової вати або кукурудзяних паличок.

NASA / ESA

За допомогою космічного телескопа Хаббл вчені виявили дивну особливість у трьох планет, розташованих в системі Kepler 51 на відстані близько 2400 світлових років від Землі. Визначивши масу і розмір цих світів, дослідники з’ясували, що їх щільність порівнянна зі щільністю цукрової вати. Планети виглядають масивними й громіздкими, як Юпітер, але в реальності вони набагато, набагато легше нашого газового гіганта. Приблизно раз в сто. Тому новий клас екзопланет отримав назву супер-пуфи (super-puffs).

Чому такі дивні об’єкти існує і що відбувається з їх атмосферою – загадка. Тому для дослідників планети системи Kepler 51, якій всього 500 мільйонів років, є першочерговими об’єктами вивчення.

Вчені шукали докази присутності на супер-пуфах такого компонента, як вода (особливо в атмосфері Kepler 51 b і Kepler 51 d). Більшість екзопланет, в тому числі супер-пуфи, вивчаються за допомогою методу, званого транзитною фотометрією: астрономи вивчають спектр випромінюваного зіркою світла, коли екзопланета проходить перед нею. Зміна спектра під час транзиту може багато розповісти про розміри та склад екзопланети.

Новий клас планет виявився схожим на солодку вату
NASA / ESA

Дослідники припустили, що «пухнастість» планет надають легкі гази (наприклад, водень і гелій). В атмосфері також присутній метан, що створює серпанок, який утрудняє вивчення планет за допомогою потужних телескопів. Подібне явище спостерігається на Титані – супутнику Сатурна, крізь серпанок в атмосфері якого нічого не видно.

«Вони дуже дивні, – говорить аспірантка університету Колорадо в Боулдері Джессіка Ліббі-Робертс. – Це змусило нас щосили намагатися придумати, що там може відбуватися. Ми очікували знайти воду, але не виявили жодної молекули ».

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments