Всесвіт

Астрофізики показали, що людство може почати колонізацію Галактики вже на нинішньому етапі розвитку

Або це робить будь-який інший аналогічний нам вид розумних істот прямо зараз. У симуляції американські вчені використовували найбільш консервативні параметри швидкості переміщення кораблів-поселень, а також часу життя цивілізацій і поселень з можливих. Навіть при песимістичному розкладі, якщо вид не знищує себе, він колонізує всю Галактику більш ніж в розумні терміни.

© The Dynamics of the Transition from Kardashev Type II to Type III Galaxies Favor Technosignature Searches in the Central Regions of Galaxies, Jason T. Wright, Jonathan Carroll-Nellenback et al, https://doi.org/10.3847/2515-5172/ ac0910

За астрономічними мірками, звичайно, всього за мільярд років розумного життя, що виходить з одного джерела, здатне заселити більшу частину Галактики. Моделювання провела команда вчених з університетів штату Пенсільванія (Пенн-Стейт), Колумбійського та Рочестерського за участю фахівців NASA з Об’єднання з вивчення екзопланетних систем (NExSS). Його результати опублікували на порталі RNAAS Американського астрономічного товариства.

Для нової симуляції використовувалася модель, розроблена цими ж дослідниками в 2019 році. Але в неї внесли кілька додаткових параметрів, які радикально змінюють картину. Найважливіший – вплив руху зірок одна відносно одної і центру Галактики. Річ у тім, що за час колонізації відстань між планетними системами може встигнути сильно змінитися. Цей фактор істотно нівелює можливі «гальма» розселення цивілізації по космосу, зокрема раптове уповільнення в розвитку деяких колоній.

Ще один цікавий результат цієї симуляції – додатковий аргумент на користь центру галактики, як найбільш пріоритетного напрямку пошуку позаземного життя. Там не просто щільність зірок більша, тобто шанс помітити інопланетний сигнал вище, але і простіші подорожі між ними, що говорить про високу ймовірність виявити високорозвинену цивілізацію, яка колонізує кілька систем / © The Dynamics of the Transition from Kardashev Type II to Type III Galaxies Favor Technosignature Searches in the Central Regions of Galaxies, Jason T. Wright, Jonathan Carroll-Nellenback et al, https://doi.org/10.3847/2515-5172/ac0910

Результатом тривалого обрахунку моделі стало простеньке, але вражаюче відео. На ньому показана галактика, схожа на Чумацький Шлях. Білі точки – незаселені зірки, пурпурні – колонізовані системи, білі кубики – кораблі колонізаторів. Розселення розумного життя починається з однієї системи, потім охоплює кілька сусідніх, поки, нарешті, хвиля колонізації не досягає близьких до центру Галактики регіонів. Там відстань між зірками менша, що призводить до вибухоподібного поширення цивілізації.

Саме цей ефект забезпечується з урахуванням руху планетних систем один щодо одного. Причому для такої вражаючої колонізації не буде потрібно ніяких фантастичних технологій на кшталт варп-двигуна або інших способів надзвукового руху. На ділі навіть людство може починати робити це прямо зараз.

У своїй симуляції вчені взяли максимальну швидкість кораблів-поселень за 10 кілометрів на секунду. Цього значення досягти можна вже зараз за допомогою доступних людству двигунів і гравітаційних маневрів близько планет-гігантів. Для порівняння, це менше швидкості відправлених людьми в сторону від Сонячної системи зондів: «Вояджера-1» (близько 17 кілометрів на секунду), «Вояджера-2» (15,37 кілометра в секунду) і «Нових горизонтів» (близько 16 кілометрів в секунду).

Запуск кораблів колонізаторів в цій моделі відбувається не частіше раз на 100 тисяч років, а дальність їх пересування обмежена десятьма світловими роками (трохи більше трьох парсек). Час життя кожної дочірньої цивілізації (окремого поселення на планеті) вчені встановили в 100 мільйонів років. Іншими словами, у колоній є десять спроб на продовження шляху до галактичного панування свого виду.

Автори роботи роблять висновок, що навіть в найбільш консервативному сценарії розвинена цивілізація переходить до третього типу за шкалою Кардашева в межах мільярда років. За мірками Всесвіту це цілком розумні терміни. Причому навіть за термін існування Чумацького Шляху така подія могла статися кілька разів. Виходячи з такого висновку стає ще більш актуальним парадокс Фермі.

Адже необов’язково цивілізація вибере повільний шлях. Якщо якийсь розумний вид поставить перед собою мету швидко колонізувати Галактику, у нього на це піде набагато менше часу. Однак вчені, що підготували симуляцію, не вважають людство єдиним розумним життям у Всесвіті. На їхню думку, пояснень, чому ми дотепер не зустріли ознаки існування позаземних цивілізацій, може бути дуже багато.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments