Земля

НАСА змоделював наслідки астероїда, який впав на Землю

Дослідники з НАСА та інших космічних агентств з усього світу представлять свої сценарії того, що потрібно робити, якщо до планети буде наближатися астероїд. Вони проведуть спеціальні вчення, щоб скоординувати дії.

Космічні агентства з усього світу змоделюють надзвичайні ситуації, коли планеті загрожують астероїди. Мова про це піде на 7-ій Конференції з планетарної оборони.

Члени Координаційного бюро НАСА по планетарному захисту (PDCO) приєднаються до інших вчених і астронавтів для імітації того, як агентства, уряди і громадяни повинні відреагувати, якщо Землі загрожуватиме астероїд. Протягом п’яти днів вони будуть моделювати сценарії зіткнення і повинні адаптувати свої реакції до нових даними, що надходять.

«Кожен раз, коли ми беремо участь в навчаннях такого роду, ми дізнаємося більше про те, хто є ключовими гравцями в катастрофічній події, і хто повинен знати, яка інформація і коли повинна їм надходити, – зазначила Ліндлі Джонсон, офіцер НАСА з питань планетарного захисту. – Ці навчання, зрештою, допомагають спільноті ділитися інформацією з урядами інших країн, забезпечити координацію дій в разі потенційної загрози ».

Вчені відзначили, що зараз вони працюють з усе складнішою системою телескопів, які можуть виявити астероїди або комети, що наближаються до Землі; їх називають «потенційно небезпечними об’єктами» (PHO). Однак дослідники хочуть детальніше опрацювати сценарії, в яких такий об’єкт наближається до планети й може загрожувати її існуванню. На цей випадок космічні агентства повинні пропрацювати план навчань і потенційних дій.

«Дослідження по гіпотетичному зіткненню з астероїдами дають нам можливість подумати про те, як ми відреагуємо в разі, якщо буде виявлено значний астероїд, що має шанси на зіткнення з нашою планетою, – зазначив Пол Чодас, директор Центру вивчення об’єктів в навколоземному просторі (CNEOS) Лабораторії реактивного руху НАСА. – Деталі сценарію – такі як ймовірність зіткнення з астероїдом, де і коли може відбутися зіткнення – надаються учасникам протягом декількох етапів конференції для моделювання того, як може розвиватися реальна ситуація ».

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button