Всесвіт

NASA: Зонд Juno долетів до орбіти Юпітера

Міжпланетна космічна станція Juno долетіла до орбіти Юпітера. Від Землі до найбільшої планети в Сонячній системі, станція долала шлях, який зайняв майже п’ять років, повідомило NASA.

У Twitter представники організації сказали, що гальмування Juno виконано успішно і тепер він розкриє всі таємниці про Юпітер.

Станція знаходиться на орбіті планети, приблизно в п’яти тисячах кілометрів від атмосфери. За розрахунками астрономів, Juno повинен здійснити 33 оберти навколо Юпітера. Кожен новий оборот буде займати 14 земних днів.

Вчені хочуть дослідити хмари і полярне сяйво планети. За допомогою даного апарату фахівці сподіваються отримати як можна більше інформації про те, як зародилася планета, які її складові та фізичні властивості атмосфери.

Завдяки науковим інструментам дослідники зафіксували момент, коли станція увійшла в магнітосферу планети. Також зроблені знімки Юпітера на тлі його супутників: Ганімеда, Іо і Європи.

Juno назвали на честь богині шлюбу і народження Юнони – сестри і дружини Юпітера. Станцію запустили в серпні 2011 року за допомогою ракети Atlas V. Ця місія стане найкоротшою для NАSА. За розрахунками вона повинна закінчитися в лютому 2018 року.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button