Екологія

Населення Землі через 100 років буде страждати з-за малих запасів питної води

Міжнародна група вчених з’ясувала, що населення Землі через 100 років буде страждати з-за малих запасів питної води. До такого невтішного висновку прийшли експерти, створивши комп’ютерну модель ґрунтових вод.

За словами Марка Катберта, наукового співробітника Університету Кардіффа (Велика Британія), запас підземних вод через 100 років буде відновлюватися лише наполовину. З-за цього в посушливих регіонах земної кулі буде спостерігатися дефіцит питної води.

Ґрунтові води є найважливішим ресурсом, що лежить в основі виробництва харчових продуктів. Однак ефект від подій, що відбуваються не відразу виявиться. Ця система має пам’ять, особливо хорошу у деяких областях, заявив британський дослідник.

Очистка дощової води, яка проходить крізь шари ґрунту і накопичується під землею, може тривати століттями. В посушливих регіонах на рівень ґрунтових вод впливають бурі і періоди спеки, які останнім часом збільшилися. Як приклад учений навів пустелю Сахару. Підземні води останньої до сьогоднішнього дня відчувають вплив кардинальних кліматичних змін, що сталися 10 тис. років тому.

Кнопка «Наверх»