Екологія

Кораловим рифам передбачили зникнення до 2100 року

Потепління клімату і температури Світового океану, збільшення кислотності води призводять до деградації й загибелі коралових рифів по всьому світу. Екосистеми, що були одними з найбагатших і найрізноманітніших на планеті, швидко порожніють і вмирають. За існуючими оцінками, через декілька десятків років можуть зникнути від 70 до 90 відсотків коралів Землі.

Вчені спішно шукають і випробують різні підходи до того, щоб якимось чином затримати цей процес, — аж до використання акустичних «приманок» для залучення риби до мертвого рифу. У них не так багато часу: судячи з новими даними, до кінця нинішнього століття коралів може не залишитися зовсім.

З доповіддю про це на найбільшій океанологічній конференції Ocean Sciences Meeting (OSM) 2020 виступив Рене Сетер (Renee Setter) з Гавайського університету в Маноа; коротко про роботу розповідає повідомлення прес-служби університету.

«До 2100-го все виглядає дуже сумно», — сказав учений.

Сетер і його колеги розглянули ділянки океану, на яких планується зосередити спроби щодо відновлення коралових рифів. Комп’ютерне моделювання дозволило оцінити їх стан з урахуванням різних сценаріїв майбутнього, для різних температур, кислотності й забруднення води, сили вітру та інтенсивності вилову риби.

Судячи за цими даними, безліч регіонів, поки ще підхожих для зростання коралових рифів, стануть нежиттєздатні вже до 2045 року, а до 2100-го їх практично не залишиться.

«Чесно кажучи, зникнуть майже всі», — говорить Сетер.
Більш-менш придатними залишаться лише окремі невеликі простору в Червоному морі біля берегів мексиканської Нижньої Каліфорнії.

Втім, і вони розташовані поблизу гирл великих річок і випробують потужний тиск забруднень, які ті виносять в океан. Хоча забруднення, за даними вчених, грають тут головну роль: основну загрозу для поки ще збережених коралів як і раніше представляють потепління і закислення води Світового океану.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button