Людина

Вчені: Поява мігрені збільшує ризик інсульту

Провівши ряд досліджень, науковці з’ясували, що поява мігрені сприяє збільшенню ризику інсульту. Над вивченням питання працювали фахівці з Медичного центру, розташованого в Південній Кароліні.

Медики наголосили, що зв’язок двох даних захворювань спостерігається тільки у людей похилого віку. У пацієнтів до п’ятдесяти років подібні випадки вважаються збігом.

В ході дослідження співробітниками центру було проведено аналіз 11,5 тисяч історій хвороб, що належать пацієнтам зі скаргами на мігрень. Вивчення тривало два десятки років, і за цей час з’ясувалося, що в учасників, які досягли віку 50 років і більше, ризик інсульту збільшився в кілька разів. Завдяки експерименту вченим вдалося встановити, що у молодих людей головний біль та інсульт не мають зв’язку. Однак у добровольців літнього віку поява мігрені збільшувало проблеми зі здоров’ям на 8,2 відсотка.

Один з учасників дослідження, лікар Мішель Андрулакіс розповів, що головний біль підвищує ризик інсульту у літніх людей, які мають проблеми з серцево-судинною системою.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button