Головна / Всесвіт / Наш дім Чумацький шлях — помирає

Наш дім Чумацький шлях — помирає

Все має свій початок і кінець, як живі істоти народжуються і вмирають, так і космічні простори схильні до такої ж долі — Чумацький шлях вмирає і це підтверджено дослідженнями астрофізиків. Галактика перестала рости досягнувши свого піку і стрімко котиться до своєї загибелі.

89dc1343ce4749fd67ea5f7d4d72d2e5
Команда астрофізиків з Франції і США прийшла до висновку, що Чумацький шлях повільно вмирає. 10 мільярдів років такий вік нашої галактики і вже 2 мільярди вона старіє. Швидкість утворення нових зірок стрімко падає знизившись в десятки разів порівняно з часами розквіту.

І начебто все необхідне для її зростання є, але росту немає. Астрономи помітили незвичайну динаміку «взаємин» між тонким і товстим дисками галактики. За їх словами, відсутність «народжуваності» нових зірок, веде до деградації і занепаду з неминучою дорогою до згасання і смерті.

Звичайно навряд чи це станеться завтра, чи через 10 років, але сама тенденція вказує на загальні космічні принципи всього світоустрою. Будемо сподіватися, що коли настане час Х для земної цивілізації, вона до того часу не знищить сама себе, а володітиме необхідними технологіями для пошуку нового будинку.