Головна / Людина / Любителі гострих відчуттів мають менше сірої речовини в мозку

Любителі гострих відчуттів мають менше сірої речовини в мозку

Люди, які діють імпульсивно і схильні до пошуку гострих відчуттів, можуть мати менше сірої речовини в головному мозку, вважають вчені з Єльського університету.

a0034c8c0fef3792c33adbffb61721ef

Кора головного мозку являє собою зморшкуватий зовнішній шар мозку, що складається з сірої речовини. Вивчивши мозок понад 1200 молодих людей, дослідники виявили, що ділянки кори головного мозку, які беруть участь у процесі прийняття рішень і самоконтроль, були тоншими у любителів екстриму. Найбільш виражені зміни спостерігалися в передній поясній звивині і середньої лобової звивини. Ці люди також були більшою мірою схильні до токсикоманії – тобто менша товщина кори мозку може стати причиною вживання наркотиків, а не навпаки, відзначають фахівці. Такі висновки були зроблені в ході вивчення сотень добровольців за допомогою магнітно-резонансної томографії (МРТ).

Отримані результати можуть допомогти краще зрозуміти, як нормальні варіації анатомії мозку можуть впливати на темперамент і поведінку людей, у тому числі зловживання наркотичними речовинами, кажуть експерти.

Натхнення: healthvesti.com