Авто

Помилки під час заміни свічок запалення та як їх уникнути

Будь-якому автомобілю з бензиновим двигуном потрібна регулярна заміна свічок запалювання. Ця процедура гарантує стабільність та повноту згоряння палива. Завдяки правильному обслуговуванню двигун залишається потужним та економічним. Заміна свічок вважається дуже простою роботою, тож власники машин часто виконують її власноруч. Але вони ризикують зробити фатальні помилки, які призведуть до серйозних несправностей. Розповідаємо, з якими проблемами ви можете зіткнутися та як їх уникнути.

Помилка 1. Викручування з гарячого мотора

За правилами, температура двигуна повинна бути не вище 40–50°. Якщо під рукою немає вимірювальних приладів, обережно доторкніться до металу. Він повинен бути теплим, а не пекучим.

Пам’ятайте, що під час нагрівання метал розширюється. Діаметр свічних каналів, хоч і незначно, але все ж зменшується. Для викручування деталі доводиться докладати більших зусиль. У результаті, ви ризикуєте зірвати різьбу.

Помилка 2. Брудна поверхня

Поліровані та хонінговані стінки циліндрів двигуна – справжній витвір мистецтва. Як і картини великих художників, вони дуже чутливі до зовнішнього впливу. Якщо всередину потрапляють бруд, пісок та стружка металу, на них залишаються задирки. А це передумови для капітального ремонту.

Взявшись за ремонт двигуна своїми руками, обов’язково очистіть його поверхню. Використовуйте для цього безпечні хімікати та балончики зі стисненим повітрям. Витративши трохи більше сил та часу, ви уникнете капітального ремонту мотора.

Помилка 3. Використання підручного інструменту

Сучасні бензинові мотори дуже чутливі до характеристик системи запалювання. Зазори та розташування електродів у них розраховуються з точністю до мікронів. Якщо користуватися звичайним гайковим ключем, вловити оптимальний момент затягування буде дуже складно.

Деталь встановлюється за допомогою динамометричного інструменту. Він дає змогу зупинитися на необхідній кількості обертів.

Помилка 4. Підбір запчастин «на око»

Існують кілька популярних стандартів свічок запалювання. Вони відрізняються зазорами електродів, діаметром, а також типом та довжиною різьби. Деталі підбираються індивідуально до кожної моделі автомобіля згідно з рекомендаціями виробника.

Встановлення нестандартної свічки – дуже серйозна помилка. В кращому випадку вона просто погано виконуватиме свою роботу. Це призведе до неповного згоряння палива, зниження потужності та забруднення клапанів. У гіршому випадку деталь провалиться в циліндр, де зіткнеться з поршнем. Легко передбачити наслідки такої події – розтрісканий блок циліндрів вимагатиме повної заміни.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button