Поради

Натяжна стеля на кухню: переваги та недоліки, яку вибрати

На питання, який стелю краще встановити на кухні, практично всі люди дадуть одну відповідь – натяжну. Їхні думки можуть розходитися тільки в різновиди натяжної плівки і конструкції стелі, але це вже, як кажуть, нюанси. У цій статті ми вивчимо натяжні стелі на відповідність умов експлуатації в кухні. Крім того, ми розглянемо переваги і недоліки, які надає натяжна стеля на кухні і розберемося з питанням, яку з її різновидів вибрати?

13-10-15-foto-600x400-1 (2)

Натяжна стеля на кухні: його переваги

Переваг у натяжних стель дуже багато – сміливо можна стверджувати, що на сьогоднішній день вони якщо не найкращі, то, принаймні, одні з найкращих стельових покриттів, що використовуються для оформлення будь-яких приміщень. Саме в цьому і полягає їх основна перевага – універсальність. Крім неї, також можна відзначити й інші не менш важливі гідності.

Однією з найважливіших переваг натяжних стель є їх здатність протистояти високій вологості. Незважаючи на те, що на кухні її не так багато, як у ванній кімнаті, слід враховувати той факт, що вона може там з’явитися – потопи в багатоквартирних будинках ще ніхто не відміняв. На відміну від більшості інших стельових систем, натяжні стелі Львів не те що не псуються під впливом вологи, але і в деякому роді можуть перешкодити її проникненню з верхнього поверху. Стандартна натяжна стеля здатна витримувати більш 100л води на одному квадратному метрі.

Інший важливий фактор, що впливає на користь вибору натяжної стелі для кухні, це те, що вони не вимагають декоративного оздоблення – натягнули і забули.

Простий і легкий догляд, що важливо для кухні з її кіптявою і різними запахами, які плівка не вбирає.

І це тільки основні переваги, завдяки яким можна віддати свою перевагу саме цьому виду стельових систем. Крім них, можна виділити ще масу дрібних переваг – наприклад, додаткова звуко- і теплоізоляція, антистатичність, довговічність, великий вибір кольорових гам і їх здатність приховувати будь-які комунікації, розташовані під стелею. Мало того, для любителів складних стельових конструкцій натяжні плівки надають таку перевагу, як монтаж в кілька рівнів.

Недоліки натяжних стель на кухні

Негативних моментів біля натяжних стель не так вже й багато – в принципі, можна сказати, що їх взагалі немає. Ті характеристики, які відносять до негативних моментів, по суті, є незначними і в більшості випадків легко виправити.

  • Нездатність витримувати навіть дотичні рухи гострими предметами – натяжні стелі дуже легко порізати, з цієї причини з ними потрібно бути дуже акуратними.
  • Багатьом людям здається, що на такі стелі практично неможливо встановити ні люстру, ні будь-які інші освітлювальні прилади. В принципі, це не проблема, якщо передбачати монтаж світильників ще на стадії установки натяжної стелі. Для цього потрібно встановити спеціальні закладні деталі.

На цьому, мабуть, всі мінуси натяжної стелі на кухні закінчуються. Матеріал цей, звичайно, не ідеальний, але близький до цього. Деякі люди в якості негативного боку натяжних стель висувають їх паронепроникність – нібито не можна жити під клейончастим навісом. Згодні, не можна. Але існують і такі різновиди цього матеріалу, які грішно назвати паронепроникними – наприклад, тканинна натяжна стеля або дихаюча перфорована. Загалом, про це поговоримо далі, вивчивши різновиди натяжних стель і з’ясувавши, яка з них більше підходить для кухні.

Види натяжних стель на кухні: який вибрати

Класифікувати натяжні стелі можна за багатьма ознаками, але тільки не всі з них можуть мати значний вплив на їх вибір. Приміром, колір – справа другорядна, а от матеріал стелі і її тип можуть зіграти важливу роль. Для початку розберемося з типами натяжних стель. Як відомо, їх всього два: глянсовий і матовий.

13-10-15-foto-600x450-2

Матова натяжна стеля на кухні – по суті, її можна назвати шорсткою, хоча цей ефект в сильній мері не відчувається. Але, тим не менш, факт залишається фактом і він не кращим способом позначається на експлуатаційних характеристиках цього матеріалу – на ньому осідає жир, більшою мірою помітний бруд і в прибиранні вони більш вибагливі. Загалом, матова стеля не дуже підходить для такого приміщення, як кухня.

Глянцева натяжна стеля на кухні – на відміну від свого матового побратима, її експлуатаційні характеристики вищі. Глянсова поверхня дуже легко миється, та й сама бруд (і в тому числі жир) на ньому практично не осідає. Крім того, глянець візуально збільшує в обсязі будь-яке приміщення, так що для маленьких приміщень це ідеальний варіант.

З типами натяжних стель розібралися, тепер саме час розглянути різні матеріали, з яких можуть виготовлятися сучасні натяжні стелі. Їх небагато, можна виділити всього два.

ПВХ-плівка. Основною перевагою цього виду натяжної стелі можна назвати доступну вартість і високі термоізоляційні характеристики. Крім того, їм притаманні всі вищеописані гідності. Якщо говорити про недоліки експлуатації натяжних ПВХ-стель на кухні, то можна відзначити їх швидке реагування на перепади температур, які на кухні вважаються цілком нормальними. Коли працюють газові конфорки, створюється різниця температур, в результаті чого повітря в приміщенні приходить в рух і разом з ним коливається стеля. За великим рахунком, з цим можна миритися, якби не одне «але» – це не зовсім добре для самої плівки.

Тканинна натяжна стеля на кухні. На сьогоднішній день існує два типи подібних стель – це тканина з полімерним просоченням, яка зовні може практично нічим не відрізнятися від ПВХ-плівки, а також звичайна тканина, яку після натягування фарбують водоемульсійними фарбами. Останній варіант краще відразу відкинути, так як його експлуатаційні характеристики мало чим відрізняються від того ж гіпсокартону. А ось перші – це куди кращий варіант, вони за багатьма параметрами перевершують свого полівінілхлоридного побратима. Вони і навантаження витримують, і мають більш широкий діапазон робочих температур, і більш стійкі до механічних пошкоджень, і до того ж ще встановлюються без розігріву. З недоліків цього матеріалу слід зазначити небагату колірну гамму, високу вартість і неможливість надати стелі складну форму. Але, незважаючи на це, полімерно-тканинну натяжну стелю можна назвати єдиною, на якій можна нанести фотодрук.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button