Поради

Натяжна стеля у ванній кімнаті: плюси і мінуси

З приходом сучасних технологій багато хто намагається їх застосувати у своїй оселі. Якщо раніше популярною була технологія створення гіпсокартонних конструкцій, то сьогодні все більше затребуваними стають натяжні стелі. Однак рішення застосовувати таке оформлення не завжди дається легко, адже існує достатня кількість альтернатив. Тому варто розібратися в плюсах і мінусах такого підходу, зокрема для ванної кімнати. Адже не всі види можуть використовуватися для цих цілей.

05-11-15-foto-600x449-2

Види стель

Найбільш поширених можна являються два види. Розглянемо обидва.

Тканина

Така стеля не має швів. Це важливий плюс в скарбничку такої конструкції. При цьому матеріал «дихає», оскільки має мікропори.

Не обійшлося і без мінусів: висока вологість – недруг такої стелі, а догляд за тканиною вельми ускладнений.

ПВХ

Це більш підходящий варіант для побудови стелі у ванній кімнаті. ПВХ не лякає підвищена волога, на поверхні не розмножуються бактерії. При цьому гладка структура дає можливість легко мити матеріал. Є великий вибір різноманітних кольорів, тому підібрати оптимальний варіант для свого дизайну буде нескладно.

Отже, оптимальним варіантом у нашому випадку буде стеля з натяжної ПВХ.

Вибір стилю і кольору стелі

Особливість такого матеріалу в тому, що він дозволяє підібрати бажаний колір, а також зробити на ньому будь-який малюнок. Проте найпопулярнішим кольором залишається білий, якщо розглядати стелю у ванній кімнаті. Адже він виглядає приємно і підходить для більшості інтер’єрів. Можна використовувати пастельні відтінки. Таке рішення візуально не буде зменшувати простір, а навпаки, буде дарувати більше «повітря».

Часто зустрічаються варіанти традиційного для ванної блакитного кольору. Адже таке рішення дозволяє зробити морську тематику в цій кімнаті, що дуже актуально для стихії води.

Можуть застосовуватися і насичені кольори: чорні, темно-сині, коричневі та інші. Однак такий підхід актуальний для великих приміщень.

Вибирати відтінки натяжної стелі на http://pn.dp.ua/ також необхідно, орієнтуючись на навколишню обробку (підлоги, стін), застосовувану сантехніку. Адже стеля повинна гармоніювати з усім цим.

Вибір – часом, непроста справа. І так буває, що самостійно прийняти рішення не виходить. Тоді є вихід – звернутися до професійних дизайнерів. Але в цілому плюсів в натяжної конструкції предостатньо, навіть для такого вибагливого приміщення, як ванна.

Далі розглянемо питання монтажу, щоб остаточно зрозуміти всі плюси і мінуси.

05-11-15-foto-600x449-1

Особливості установки

Важлива перевага натяжної стелі – відсутність пилу і серйозних руйнувань в процесі монтажу. Буде потрібно лише установка профілю по периметру стелі, проведення проводки, підігрів полотна, його установка, монтаж світильників.

Наприкінці краю полотна фіксуються, коли теплова гармата вимикається, воно стягується. У підсумку отримуємо ідеально гладку поверхню.

Слід зазначити і час установки. Для середньої по площі ванної кімнати потрібно до чотирьох годин, щоб виконати монтаж натяжної конструкції. Мало технологій, які можуть похвалитися таким результатом, створюючи ідеальну поверхню, ще й на стелі. І в цьому ключі навіть не варто порівнювати з гіпсокартоном, який вимагає багато часу і матеріалів.

05-11-15-foto-600x451-3

Очевидні практичні плюси

Відмінно ховаються комунікації і дефекти основної поверхні.

Якщо відбудеться затоплення сусідами зверху, ремонт і стеля не постраждають. Полотно лише обвисне, вийде опуклість або велика «крапля». При цьому злити цю воду буде нескладно, хоча краще задіяти фахівців.

Не потрібно оновлювати поверхню. Її властивостей достатньо, щоб служити довгий час без необхідності «освіження».

Догляд

Звичайно, розглянувши основні особливості цього матеріалу, не можна не торкнутися питання догляду за ним. Адже це злободенна тема, яка цікавить, насамперед, господинь.

Отже, ПВХ прекрасно себе веде при температурі від нуля до шістдесяти градусів. Більш того, деякі виробники створюють матеріал, здатний витримати і мінус тридцять градусів. Звичайно, в умовах ванної кімнати в цьому немає необхідності, однак це хороший показник.

Не зашкодить матеріалу і вологість. Конденсат не скупчується, а волога не потрапляє всередину матеріалу. Тому для догляду можна використовувати мильний розчин і м’яку тканину.

Якщо ж на поверхні з’явилися плями, тоді варто використовувати поліролі або нашатирний спирт (слабкий розчин).

Словом, у догляді за натяжною конструкцією немає нічого складного і особливого. Важливо тільки механічно не пошкодити полотно.

Вибрати чи ні?

Як бачимо, плюсів такого рішення у ванній предостатньо, причому на різних етапах: вибір дизайну, монтаж, обслуговування. Залишається тільки прийняти рішення.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button