Земля

Маса антарктичного льоду зростає, а не знижується

Група дослідників NASA встановила, що маса антарктичного льоду зростає, а не знижується, як вважалося до цих пір.

02-11-15-foto-600x450-1

Зазвичай гляціологи використовують дані супутників про висоту крижаного покриву в тому чи іншому регіоні антарктичного щита. На цій підставі вчені розраховували зміна маси. Так як крижаний щит являє собою насправді ущільнений за тисячоліття сніг, то оцінити масу за даними висоти досить складно.

У новій роботі вчені застосували дані палеокліматичних досліджень щоб відкалібрувати власну модель зміни маси крижаного щита. Виявилося, що останні 10 000 років через рясні снігопади маса щита, незважаючи на руйнування льодовиків біля моря, збільшується.

На основі моделі вдалося показати, що в період з 1991 по 2001 роки Антарктида додавала по 112 млрд тонн льоду. З 2003 по 2008 рік темпи додавання знизилися до 82 млрд тонн. Для роботи використовувалися дані супутників ERS і ICESat за відповідні часові проміжки.

Вчені відзначають, що твердження, які містяться в доповіді Міжурядової групи експертів зі зміни клімату від 2013 року, про те, що Антарктида втрачає лід, не вірні. При цьому, однак, вони кажуть, що, якщо танення антарктичних льодів не бере участі в підйомі рівня світового океану, то пояснення підйому вимагає залучення нових гіпотез.

Крім цього, дослідники говорять, що темпи приросту знижуються, тому танення льодовиків може нагнати приріст найближчих 20-30 років.

Кнопка «Наверх»
Закрыть