Наука

Найбільша система океанічних течій практично сповільнилася

Вчений з Німеччини прийшов до висновку, що найближчим часом мережа глобальних океанічних течій сповільниться до критичних позначок. Це вплине на клімат в Європі й Америці, а також на екосистему Атлантичного океану.

Гольфстрім. Фото з космосу / © Getty images

Атлантичну меридіональну перекидаючу циркуляцію (АМОС) можна назвати свого роду пульсом Землі. Цей вир океанічних течій несе тропічне тепло на північ. В ту ж систему входить Гольфстрім.

Ці течії не тільки «опалюють» Європу, а й відповідають за перерозподіл теплової енергії по всьому океану й атмосфері, а також переміщення мінералів і органічних сполук у Світовому океані. За останні 100 років цей «пульс» сповільнилося до швидкості, яка не спостерігався протягом тисячоліття.

Кліматолог з Берлінського вільного університету (Німеччина) Ніколас Боерс провів власне дослідження, яке опублікував в журналі Nature Climate Change, і прийшов до висновку, що уповільнення цих течій – не природний спад, а ознака глобальних змін. Вчений вважає, що незабаром АМОС втратить стабільність.

Система вже змінилася настільки, що не зможе відновитися до колишніх значень. В недалекому майбутньому, за прогнозом фахівця, ці течії будуть вкрай слабкими. Все це матиме серйозні наслідки для погоди в Європі й Америці з відповідними економічними потрясіннями для всіх сфер – починаючи від сільського господарства і закінчуючи туристичним кластером. Сумними виявляться наслідки також для екології та біосфери Атлантичного океану.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments