Наука

Вчені змогли «зламати» внутрішній годинник людини

Вчені зробили заяву, що знайшли секрет найкращого нічного сну шляхом «зламу» внутрішніх годин тіла. Інформацією поділилося видання Dailymail.

Ученые смогли «взломать» внутренние часы человека

Вчені провели бункерний експеримент за участю колишнього морського піхотинця, який полягав у відсутності контролю часу. У дослідженні спецназівець провів десять днів у ядерному бункері, не маючи можливості контролювати час. Вчені ретельно відстежували його медичні показники через серію тестів і виявили, що без світла тіло не може орієнтуватися в просторі. Відзначається, що в першій фазі експерименту випробуваний все ж намагався встановити зв’язок з реальним часом, покладаючись на свої відчуття, у другій фазі перебування у темряві він став повністю дезорієнтований. У третій частині дослідження доброволець намагався більше спати. Дана наукова робота підкреслила важливість годин людського тіла і їх впливу на здоров’я, щастя і продуктивність.

В результаті отриманих даних експерти поділилися рекомендаціями, як отримати якісний сон, навіть за умови роботи в нічний час. Висновки такі, якщо у людини мають місце серйозні проблеми зі сном, то бажано зрушити біологічний годинник. Для цього слід спати в світлому приміщенні з відкритими шторами. Варто приділяти увагу і щоденним прогулянкам. Таким чином 2 години природного світла кожен день можуть прискорити внутрішні стрілки годинника вперед хвилин на 60. Перед сном ж слід обмежити час взаємодії з телевізором і мобільними пристроями.

При роботі ночами люди повинні носити маски для очей по приходу додому і мати в кімнаті щільні жалюзі для блокування світла при бажанні заснути. Після роботи слід надіти сонцезахисні окуляри, поки людина добирається додому. Про телефон краще забути.

Щоб заощадити енергію, нормалізувати кров’яний тиск і тримати під контролем здоров’я, після пробудження необхідно добре поїсти. Ранок є ідеальним часом для розумової активності. Фізичні вправи повинні бути виконані в кінці дня. Що стосується вечері, то від неї краще відмовитися, або віддати перевагу легким продуктів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button