Людина

Як коронавірус вплинув на створення робочих місць нового покоління

Ще у 2019 році Gartner прогнозував, що в найближчі кілька років основною конкурентною перевагою для кожної третьої компанії у світі буде здатність співробітників застосовувати нові технології. Наприклад, штучний інтелект, інтернет речей і розширену аналітику, в тому числі машинне навчання і великі дані для глибшого аналізу і прогнозування.

Пандемія та масовий перехід на віддалену роботу спровокували цифровізацію робочих місць. ІТ-служби компаній оперативно впроваджували рішення для створення комфортного робочого середовища і збереження продуктивності співробітників. Нові опитування аналітиків Gartner показують, що майже половина фахівців продовжують працювати віддалено повністю або частково навіть після завершення пандемії. А значить, нові умови зажадають від бізнесу подальшої трансформації та розвитку нових способів комунікацій.

До масового локдауна аналітики Gallup передбачали, що до 2028 року в 73% компаній частина співробітників буде працювати віддалено. Пандемія істотно прискорила ці процеси: наприклад, в США, за даними Upwork, вже у 2020 році 41,8% працівників працювали повністю поза офісом. Дослідження «Майбутнє ринку праці», проведене для Всесвітнього економічного форуму, говорить про те, що по всьому світу приблизно 44% робочих дистанційно працювали під час пандемії.

Ситуація, що склалася сподобалася менеджерам, які навчилися працювати в нових умовах. Понад дві третини менеджерів-респондентів сказали, що гібридний формат стає простіше з часом. Керівники вважають, що після завершення пандемії частка віддалених працівників буде скорочуватися, проте не менш чверті співробітників залишиться поза офісом.

Оскільки гібридний режим – це поєднання роботи вдома і в офісі, створювати в таких умовах індивідуальні робочі місця під кожного співробітника стає невигідно. Розв’язання проблеми – універсальне робоче місце, яке дізнається кожного співробітника й автоматично підлаштовується під його потреби. Це можна було б вважати фантастикою, але такі рішення вже стали реальністю.

З використанням датчиків інтернету речей можна виявити присутність і рух в реальному часі, а при підключенні системи розпізнавання осіб – визначити особистість конкретного працівника і налаштувати під нього робоче місце. Системи управління робочим місцем (IWMS) забезпечують контроль температури та освітлення. А цифрові вивіски дізнаються, чи працює сьогодні потрібний співробітник, і знаходять його навіть в умовах, коли персональних робочих місць немає. А коли робочий день закінчується, датчики автоматично повідомлять команду з прибирання, щоб упорядковувати робоче місце для наступного співробітника.

Межі між будинком і роботою за останній рік стали більш розмитими. Багато співробітників працюють зі своїх спалень, віталень або кабінетів і використовують власні комп’ютери та ноутбуки. Дозвіл співробітникам працювати на своїй техніки зручно для компаній, оскільки дозволяє економити на закупівлі техніки, проте такий підхід не завжди відповідає вимогам безпеки.

Дослідження компанії Bitglass у 2019 році показало, що з 85% опитаних організацій, які дозволяли своїм співробітникам використовувати власні пристрої, тільки 56% – мали можливість дистанційно видалити конфіденційну інформацію. В умовах масового переходу на дистанційний формат роботи наявність такої можливості здається ще менш ймовірним і більш значущим. І це не порожня обережність: за оцінкою аналітиків компанії Cybersecurity Ventures, у 2021 році кіберзлочини завдадуть світовій економіці збитків в $ 6 трлн, а до 2025 року ця сума зросте до $ 10,5 трлн.

Одним з можливих рішень може стати використання віртуального робочого столу (Desktop-as-a-Service, DaaS). Дистанційний робочий стіл, розгорнутий в хмарі, містить всі необхідні додатки, документи та дані, якими користується працівник, і доступний з будь-якого пристрою. А настроюються політики безпеки обмежать використання окремих даних і дозволять контролювати дії працівника, а також видалити всі дані з пристрою після завершення роботи.

 


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button