Фото

Найбільші вітрильні суда світу (фото)

Прагнення людини до масштабності і гігантизму обумовлено різними причинами. Однак, останнім часом, все частіше цією причиною є банальне бажання виділитися або стати володарем рекорду. Інша справа часи, коли вітрильні судна були основним видом морського транспорту.


Сьогодні у нас для вас приготовлена добірка найбільших вітрильних суден в історії. Причому, міряти ми будемо по-різному і в різних класах кораблів.

Найбільший у світі барк

Перше місце за величиною серед барков, є пятимачтове судно «Франс ІІ», спущене на воду в далекому 1912-му році і яке належало Франції. Барком називають вітрильне судно з великою (від трьох) кількістю щогл, на яких всі прямі вітрила, крім кормового. На кормі косі вітрила. Повна довжина судна «Франс ІІ» становила 146,2 метра.

Воно встановило чималу кількість рекордів швидкості доставки вантажів по всьому світу. Корабель плавав 9 років, поки в 1922-му не сів на мілину біля берегів Нової Каледонії і там був залишений. Пізніше, корабель був остаточно зруйнований під час американських льотних навчань у 1944-му році. У Франції є навіть фонд, який планує відновити судно і повернути на батьківщину.
Найбільша в світі шхуна

А ось найбільша шхуна була створена в США в 1902-му році. Більш того, корабель «Томас У. Лоусон» є єдиним в історії, у якого було цілих сім щогл. Шхуною називають вітрильне судно з двома і більше щоглами, вітрила на яких всі косі. Максимальна довжина корабля «Томас У. Лоусон» всього на 2 метри 20 сантиметрів менше рекордсмена.

Корабель благополучно курсував з сипучими вантажами між США і Канадою більше п’яти років. А потім він відправився у свій перший і останній рейс через Атлантику. Судно двічі потрапило в шторм і налетіло на прибережні скелі. Загинуло 17 членів екіпажу з 19-ти. Сталося це біля берегів Англії.


Найбільше чинне вітрильне судно

З нині експлуатованих вітрильних суден, корабель «Royal Clipper» є найбільшим у світі. Він був побудований в 2000-му році і є круїзним кораблем, що вміщує 227 пасажирів. Судно належить Люксембургу, хоча будувалося в Польщі і Німеччині. Максимальна довжина судна становить 133,8 метра. Корабель влітку ходить по Середземному морю, а взимку в районі Карибського моря. В міжсезоння він курсує через Атлантичний океан.


Найбільша в історії баркентина

Найбільшою баркентиною в історії, є функціонуюче іспанське судно «Juan Sebastiеn de Elcano». Воно побудоване ще в 1927-му році і до цих пір успішно борознить морські простори. Звичайно, корабель кілька разів ставав на капітальний ремонт. Тим не менш, його розміри і основні риси залишилися колишніми. Це чотирьохмачтове судно з переднім прямим вітрилом і всіма іншими скошеними (ознаки баркентини), складає в довжину чималі 113 метрів.


Найбільша в світі яхта

І наостанок у нас найбільша у світі яхта. Цей спір ми не збираємося вирішувати, так як між яхтами «Eos» і «Maltese Falcon» досі йде змагання, яке ж судно найбільше. Ми виходимо з даних по максимальній довжині. І в цій суперечці виграє саме «Eos» за рахунок довшого 10-метрового бушприта. Загальна довжина цього гіганта становить 92,92 метра.

Натхнення: re-actor.net


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button